Artykuł sponsorowany

Problem z generowaniem prądu w samochodzie? Pozbądź się go raz na zawsze!

Problem z generowaniem prądu w samochodzie? Pozbądź się go raz na zawsze!

Od jakiegoś czasu borykasz się z problemem w swoim samochodzie i dotyczy on alternatora? Słyszałeś, jak kosztowna jest jego wymiana, czy nawet zmiana niektórych części na nowe i nie masz teraz funduszy, żeby w to inwestować? Może warto rozpatrzyć oddanie go do renowacji i ponownie cieszyć się w pełni sprawnym i niezawodnym pojazdem, dodatkowo niedużym kosztem?

Czym jest alternator samochodowy?

Słyszałeś tę nazwę już nie raz, ale zastanawiasz się, do czego tak naprawdę służy alternator w aucie? Jest to urządzenie, które zamienia energię mechaniczną w prąd, co jak dobrze wiemy, przy pracy samochodu jest niezbędne. Przymocowane jest do silnika i wytwarza ono prąd zmienny, więc jak łatwo się domyślić potrzebny jest układ prostujący.

Warto również zaznaczyć, że wytrzymałość alternatora jest zależna od wielu czynników i nie ma na to reguły. Dużo zależy od producenta tych urządzeń i co ciekawe od miejsca umieszczenia go pod maską. Styczność z brudem czy nagłym spadkiem temperatury, w momencie przejechania po kałuży, gdy zimna woda dostaje się do urządzenia, może powodować pękanie lub szybsze zużycie.

Czy renowacja alternatora jest opłacalna?

Od jakiegoś czasu twój samochód odmawia posłuszeństwa, a problem pojawia się z ładowaniem akumulatora, a tak naprawdę jego brakiem? Rozpatrywałeś wymianę alternatora, ale czy opłaca się to finansowo i czy zapewni to brak problemów w przyszłości? Jest kilka firm, które zajmują się jego regeneracją, na przykład Alter Agnieszka Kaczyńska, która kompleksowo naprawia urządzenia producentów takich jak: Magneti, Valeo, Mitsubishi czy Bosch.

Sama renowacja alternatora polega na rozebraniu go na części, dokładne wyczyszczenie i sprawdzenie, czy wszystkie elementy pracują prawidłowo. Wymianie podlegają szczotki, łożyska i pierścienie ślizgowe. Czasami zdarza się, że dochodzi do założenia nowego wirnika, uzwojenia i zestawu prostowniczego. Ostatnim krokiem, nie mniej ważnym jest zabezpieczenie wszystkiego przed korozją.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz