Materiał Partnera

Preparaty ochronno‐dekoracyjne do drewna

Preparaty ochronno‐dekoracyjne do drewna

Decydując się na elementy drewniane w naszym ogrodzie czy mieszkaniu, musimy przede wszystkim rozważyć dwie kwestie związane z ich eksploatacją: dekorowanie oraz ochronę. Stworzone z drewna obiekty są wyjątkowe i dlatego wymagają tak wyjątkowego podejścia, dzięki czemu będą nam służyły przez wiele lat, wyglądając nawet lepiej niż zaraz po zakupie. Wszystko dzięki odpowiednio dobranym preparatom i produktom.

Różne półki cenowe

Wybór produktów związanych z pielęgnacją oraz ochroną drewna jest bardzo duży. Wszystko rozbija się o kwestię zastosowania, bo tak lakierobejca, jak i lakier czy olej, mają zupełnie inne przeznaczenie. W obrębie konkretnych rodzajów występują także różne kategorie cenowe, co zazwyczaj przedkłada się na jakość produktów. Wiele zależy zatem od naszych wymagań, bo nie zawsze będziemy potrzebować bardzo wydajnych preparatów czy też takich o wyjątkowo wysokich parametrach użytkowych. Niezależnie od tego, czego potrzebujemy, po fachową poradę i zaopatrzenie możemy udać się do hurtowni budowlanej Elżbieta Nowak Handel art. przemysłowo-budowlanymi.

Czym kierować się przy wyborze preparatu do drewna?

Kupna środka do ochrony drewna powinniśmy dokonać przede wszystkim świadomie, zdając sobie sprawę z pewnych podstawowych zasad. Na początku warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z parametrami powierzchni, którą będziemy się zajmować. Istotny będzie nie tylko rodzaj drewna, ale też otoczenie, w jakim występuje. Inny środek dobierzemy do twardego dębu, a inny do miękkiego świerku. Inną ważną kwestią będzie także sposób wykorzystania danego elementu drewnianego, a tym samym efekt, jaki będziemy chcieli osiągnąć. Jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie i chcemy zabezpieczyć na przykład dębowe deski, dobrym rozwiązaniem będzie olej do drewna, który wprawdzie nie pozostawia żadnej dodatkowej warstwy, ale dobrze chroni przed wilgocią. Popularnym rozwiązaniem jest także lakier nadający się do każdego rodzaju drewna. Powierzchnię pokrytą lakierem trzeba niestety co jakiś czas odnawiać i wymagane jest wówczas całkowite pozbycie się starej, czego w przypadku parkietu dokonamy za pomocą cykliniarki. Inny środek, lakierobejca, nie jest tak twardy jak lakier, ale ładnie podkreśla rysunek drewna i nadaje mu delikatniejszy połysk. Lakierobejcę możemy zastosować na bozerię, drzwi czy meble. Na rynku dostępne są także emalie w różnych kolorach. Najnowocześniejsze z nich schną bardzo szybko i mają przyjemny zapach. Są bardzo trwałe, ale całkowicie zmieniają barwę drewna.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz