Materiał Partnera

Czym wyróżnia się smar White Star?

Czym wyróżnia się smar White Star?

Maszyny budowlane i inny ciężki sprzęt potrzebują specjalnej konserwacji i pielęgnacji. Jeżeli ich właściciel o to nie zadba, nie będą one działy dostatecznie sprawnie. W efekcie może także dojść do uszkodzenia ich mechanizmów. Producenci sprzętów zawsze informują, w jaki sposób trzeba się z nimi obchodzić. W przypadku ciężkich maszyn budowlanych czy przemysłowych konieczne jest ich smarowanie. Dobrze jest wykorzystać do takiego smarowania smar White Star.

Dlaczego trzeba smarować maszyny?

Niektóre urządzenia należy smarować co kilka miesięcy, natomiast inne co kilkadziesiąt godzin pracy. Zależy to jedynie od zaleceń producenta oraz od tego, jak często maszyna jest wykorzystywana. Jednak konieczności wykonywania tego zabiegu nie można lekceważyć.

Sprzęt, który nie jest smarowny lub jest konserwowany w ten sposób zbyt rzadko, szybko się przegrzewa, a pomiędzy jego poszczególnymi elementami występuje za duże tarcie. Jak łatwo się domyślić, jest to zgubne dla mechanizmów każdej maszyny” – mówi fachowiec z firmy JANEX SERWIS.

Regularnie smarowana maszyna może przez długi czas działać bezawaryjnie i nie wymagać napraw. W praktyce oznacza to, że jej żywotność będzie znacznie dłuższa, a jej właściciel nie będzie musiał ponosić niemałych kosztów związanych z jej reperowaniem. Warunkiem jest jedynie to, aby wykorzystywany do tego smar był dobrej jakości – musi charakteryzować się odpornością na duże obciążenia i czynniki zewnętrze, takie jak na przykład woda.

Smar White Star – czym się charakteryzuje?

Jedną z najlepszych propozycji na rynku jest obecnie smar White Star marki Nils. Marce tej zaufało już wielu zadowolonych właścicieli ciężkiego sprzętu budowlanego. W czym tkwi sekret jego sukcesu? Dlaczego jest tak skuteczny?

Smar White Star jest produktem półsyntetycznym. Jego skład bazuje na mydle wapiennym. Ma oznaczenie EP, co mówi o tym, że jest smarem przeznaczonym dla przemysłu, motoryzacji, służącym do smarowania łożysk czy też przekładni. Bardzo dobrze sprawdza się do smarowania wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni ślizgowych elementów wysięgników teleskopowych.

Jego głównymi zaletami są wytrzymałość oraz wysoka lepkość. Może być stosowany w ciężkim sprzęcie budowlanym, gdyż jest odporny na nacisk i obciążenia. Tym samym przyczynia się on do zmniejszenia zużycia łożysk, które często pracują we wręcz ekstremalnie ciężkich warunkach.

Używając smaru White Star, nie trzeba obawiać się, że zostanie on wypłukany przez wodę ze ślizgów lub łożysk - jest odporny na działanie wody. Dodatkowo zabezpiecza on te elementy przed korozją oraz niszczeniem spowodowanym przez wilgoć, obciążenia czy wibracje.

Smar White Star zapewnia wyjątkową stabilność pracy maszyn. Jest także całkowicie odporny na utlenianie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz