Artykuł sponsorowany

Prace dekarskie – co warto wiedzieć o budowie dachu skośnego? Dowiedz się ze specjalistami z Trak-Dach

Prace dekarskie – co warto wiedzieć o budowie dachu skośnego? Dowiedz się ze specjalistami z Trak-Dach

Jeżeli chodzi o konstrukcję dachową stosowaną na domach jednorodzinnych, to zdecydowanie najczęściej można spotkać się z tą o charakterystyce skośnej. Nic w tym dziwnego, ponieważ rozwiązanie takie zapewnia optymalne korzyści zarówno pod kątem technologicznym, jak i wizualnym. Budowa dachu to skomplikowany i wieloetapowy proces, wymagający ogromnego doświadczenia. Jakie zatem czynności składają się na cały proces? Dowiedz się i poznaj ofertę firmy świadczącej usługi dekarskie Trak-Dach.

Więźba dachowa i warstwa wstępnego krycia

Wszystko zaczyna się oczywiście od przeprowadzenia prac ciesielskich. Z elementów drewnianych tworzy się krokwie, murłaty, jętki, miecze oraz słupy. W takim przypadku ma się do czynienia z więźbą klasyczną, która wciąż uznawana jest za jedno z najpopularniejszych rozwiązań na rynku. Nieco nowocześniejszy sposób stanowi konstrukcja dachowa wykonana z prefabrykatów. Warto w tym momencie podkreślić, iż wszystkie elementy konstrukcji, bez względu na rodzaj więźby, dobierane są zgodnie z wyznacznikami projektowymi. Kolejnym etapem prac jest deskowanie połaci dachowej, choć należy wyraźnie podkreślić, iż nie jest to zabieg obowiązkowy.

Od tego, czy dach będzie deskowany, czy też nie, zależy przede wszystkim wybór warstwy wstępnego krycia oraz dalszy przebieg prac dekarskich. Na połaciach ciągłych (deskowanych) inwestorzy mogą zastosować papę lub membranę dachową, a na połaciach bez deskowania – jedynie membranę, którą uznaje się za rozwiązanie nieco lepsze pod względem funkcjonalnym. Niemniej jednak zastosowanie membrany dachowej wymusza na inwestorze i wykonawcy natychmiastowe rozpoczęcie montażu pokrycia zasadniczego. Dlaczego?  Otóż dlatego, że w zdecydowanej większości przypadków membrana nie może być narażona na działanie promieni ultrafioletowych przez dłużej niż 3 miesiące. Jakie są  zatem następne etapy prac?

Jak wygląda montaż pokrycia dachowego?

Choć montaż porycia dachowego zdecydowanie najbardziej kojarzy się z układaniem dachówki, nie należy zapominać o tym, iż z punktu widzenia wykonawcy, jest to etap ostatni. Aby dachówka lub blachodachówka mogły prezentować się zjawiskowo, połać musi zostać przygotowana w odpowiedni sposób. Prace zaczynają się od robót związanych z wykończeniem okapu, montażem rynien oraz montażem obróbek blacharskich. Niezwykle istotnym czynnikiem jest właściwe rozbicie kontrłat i przede wszystkim łat dachowych, które muszą zostać położone w sposób absolutnie perfekcyjny. To właśnie ten drewniany stelaż zadecyduje o tym, jak wyglądał będzie nasz wymarzony dach.

Aby mieć pewność, że prace zostaną przeprowadzone z troską o najmniejszy nawet detal, warto zaufać w tej kwestii najbardziej doświadczonym wykonawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Trak-Dach, która dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz umiejętności podejścia do każdego ze zleceń w sposób indywidualny, zdążyła sobie wyrobić opinię jednej z najlepszych w regionie. Na systemowe pokrycie dachowe składa się nie tylko dachówka podstawowa. W ogromnej mierze o estetyce decydują również specjalistycznie zaprojektowane gąsiory, układane na kalenicach oraz dachówki funkcyjne takie jak skrajne, wentylacyjne, czy kominki.

Poznaj ofertę Trak-Dach

Warto w tym miejscu wspomnieć także o tym, że specjaliści z Trak-Dach pomogą inwestorom wybrać optymalne rozwiązania, które będą dostosowane do konstrukcji ich budynku. Co więcej, przedsiębiorstwo oferują również montaż stolarki okiennej, a także szeroki wybór okien. Z asortymentem firmy możliwe jest także wykończenie zewnętrznych ścian domu, a wszystko przy użyciu desek elewacyjnych, które często są przygotowywane na indywidualne zamówienie klienta. Jak widać, usługi są kompleksowe, co zdecydowania poprawia organizację związaną z pracami na placu budowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz