Materiał Partnera

Poznawaj język i kulturę – zalety dobrej szkoły językowej

Poznawaj język i kulturę – zalety dobrej szkoły językowej

Zajęcia w dobrej szkole językowej nie bardzo przypominają lekcje języków, które realizowane są w polskich szkołach. Na takim kursie mamy kontakt z profesjonalnymi lektorami, którzy skupiają się nie tylko na tym, by nauczyć nas języka, ale też na tym, by przedstawić nam zasady funkcjonowania danego społeczeństwa oraz jego kulturę. Dlaczego warto zapisać się na taki kurs?

Otwórz się na świat

Znajomość języków obcych sprawia, że mamy więcej możliwości, możemy swobodnie jeździć po świecie, pracować i robić interesy w innych państwach. Jednak sam język to nie wszystko. Żeby dobrze czuć się w obcym otoczeniu, nie wystarczy mówić w jego języku. Trzeba też znać daną kulturę, co pozwoli nam zrozumieć niektóre zachowania obywateli innego kraju. Nauczaniem języka niemieckiego, ale też popularyzowaniem kultury niemieckiej zajmuje się Goethe-Institut w Warszawie – niemiecki instytut kultury. Na zajęciach profesjonalnego ośrodka szkoleniowo-poznawczego nie tylko nauczymy się sprawnie wypowiadać i pisać w języku niemieckim. Poznamy też różnorodność i wielokulturowość tego kraju. Celem niemieckiego rządowego instytutu, który działa na całym świecie, jest promowanie znajomości języka niemieckiego, ale także szerzenie informacji na temat kultury, sztuki, polityki i społeczeństwa tego kraju. To dlatego po kursie lepiej zrozumiemy naszych zachodnich sąsiadów – dosłownie i w przenośni! Instytut Goethe-Institut działa w Polsce w dwóch miastach: Warszawie i w Krakowie – to właśnie tam oferowane są najlepsze kursy językowe. Ponadto na terenie całej Polski działa dwanaście Centrów Egzaminacyjnych, które mają licencję na przeprowadzanie egzaminów Goethe-Institut.

Tak jak ci wygodnie

Wiele osób chciałoby uczyć się języka, jednak brakuje im czasu, by regularnie pojawiać się na kursie. Na szczęście jest na to sposób. Dzisiejsze szkoły językowe są bardzo elastyczne i dostosowują swój program do naszego stylu życia. Do wyboru mamy więc tradycyjny kurs realizowany w Polsce – regularne spotkania z lektorem w niewielkiej grupie. W zależności od naszych potrzeb możemy zapisać się na kurs ogólny na określonym poziomie zaawansowania lub kurs specjalistyczny, pomagający nam władać fachową terminologią z wybranego zakresu. Warto jednak pamiętać też o tym, że języka niemieckiego we wspomnianej placówce rządowej możemy się uczyć także w Niemczech – jeśli przebywamy tam dłużej i jesteśmy niezadowoleni ze swoich umiejętności językowych, możemy je poprawić na kursie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest też nauka języka online – dzięki temu możemy rozmawiać z lektorem nawet nie ruszając się z domu To idealna opcja dla zapracowanych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz