Materiał Partnera

Gdzie skutecznie nauczyć się języka niemieckiego?

Gdzie skutecznie nauczyć się języka niemieckiego?

Językiem niemieckim posługuje się ok. 130 milionów osób na całym świecie – nie tylko w Niemczech czy Austrii, ale także w USA, Brazylii, Meksyku, a nawet w Namibii. Jest przydatny zarówno osobom, które lubią podróżować, jak i w świecie biznesu. Chcesz się go skutecznie nauczyć? Możesz skorzystać m.in. ze wsparcia, które w tym zakresie oferują nie tylko szkoły językowe.

Dlaczego niemiecki?

Niemiecki jest drugim najpopularniejszym językiem obcym nauczanym w polskich szkołach. Nie ma się czemu dziwić – Niemcy są naszymi sąsiadami, a osób, które wyjeżdżają za zachodnią granicę w celach podróżniczych czy zawodowych, przybywa z roku na rok. Dlatego i chętnych, by zacząć mówić i pisać w języku Goethego, również jest coraz więcej. Do jego popularyzacji w Polsce przyczynia się także Goethe-Institut – instytut kultury Republiki Federalnej Niemiec, który działa również w naszym kraju. Jego zadaniem jest promocja samego języka, jak i kultury niemieckiej, zaś organizowane przez tę instytucję wydarzenia kulturalne dla wielu stanowią inspirację – również do nauki.

Nauka niemieckiego – w Polsce czy za granicą?

Skuteczna nauka języka niemieckiego wymaga zarówno motywacji, jak i determinacji. Choć nie jest on najtrudniejszym językiem na świecie dla użytkowników polskiego, niektóre zagadnienia gramatyczne i słownikowe mogą stanowić wyzwanie. Pytanie więc, jak efektywnie przyswoić niemiecki? I tu także pomocą przychodzi Goethe-Institut. Uczniowie – zarówno dzieci, jak i młodzież – na każdym poziomie zaawansowania, mogą rozpocząć kursy niemieckiego – stacjonarne oraz online. Gdzie? Opcji jest kilka. Jeśli chcesz się uczyć od najlepszych nauczycieli, głównie rodowitych użytkowników niemieckiego w Polsce, możesz to zrobić w placówkach Goethe-Institut w Warszawie oraz w Krakowie. Jeśli te miasta są zbyt oddalone od Twojego miejsca zamieszkania, możesz skorzystać także z kursów online – dostęp do nich zyskasz, gdziekolwiek jesteś.

Jeżeli jednak zależy Ci na naprawdę szybkim przyswojeniu niemieckiego i poprawie umiejętności, rozważ zapisanie się na kurs w Niemczech. Przy współpracy z Goethe-Institut to proste. Ośrodki znajdują się w wielu miastach Niemiec oraz w Austrii. Taki wyjazd będzie dla Ciebie również szansą na poznanie kultury tych krajów.

Pamiętaj: po kursie możesz potwierdzić swoje umiejętności na wybranym poziomie, zdając egzamin organizowany przez Goethe-Institut. Certyfikat potwierdzający umiejętności to dokument, który jest uznawany zarówno w Polsce, jak  i za granicą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz