Materiał Partnera

Pozew o rozwód - czy warto zatrudnić radcę prawnego?

Pozew o rozwód - czy warto zatrudnić radcę prawnego?

Najczęstszą przyczyną rozwodów jest rozkład pożycia małżeńskiego wynikający z braku więzi uczuciowej, fizycznej i gospodarczej. Jest to proces długotrwały, który nie obędzie się bez pomocy adwokata lub radcy prawnego. Zanim jednak zdecydujesz się na zakończenie swojego związku małżeńskiego, sprawdź, czym różni się rozwód od separacji i jak wygląda składanie pozwu.

Różnice między rozwodem a separacją

Pozew o rozwód można napisać samodzielnie według dostępnych w Internecie wzorów. Muszą się w nim znaleźć dane osobowe obojga małżonków, uzasadnienie oraz dokładna lista załączników. Rozwód jest możliwy w dwóch przypadkach – w momencie, kiedy pożycie małżeńskie całkowicie ustanie lub gdy jeden z małżonków chce zawrzeć inny związek. W porównaniu do separacji, sprawa rozwodowa wiąże się z orzeczeniem o winie, przyznaniu opieki nad dziećmi, określeniem alimentów i podziałem majątku. Kolejną różnicą jest to, że małżonkowie rozwiedzeni mogą wrócić do starego nazwiska oraz zawrzeć kolejny związek małżeński.

Separacja natomiast jest lepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy istnieje szansa na poprawę małżeństwa. Może ona stanowić wstęp do sprawy rozwodowej, a z drugiej strony może prowadzić do zgody między partnerami. Jednak jeśli jeden z małżonków potrzebuje stałej opieki w chorobie, sąd może odmówić udzielenia separacji. Zarówno takie procesy, jak i rozwody wiążą się z wieloma formalnościami, dlatego też najlepszym rozwiązaniem może okazać się doradztwo prawne, które zajmie się wszystkimi niezbędnymi dokumentami.

Rozwód z pomocą radcy prawnego

Profesjonalny radca prawny nie tylko pomoże we wszystkich kwestiach formalnych, ale również do jego najważniejszych zadań należy reprezentacja przed sądem jednego z małżonków. Zajmie się on również ustaleniem konkretnej strategii dowodowej oraz przygotowaniem swojego klienta do całej rozprawy. Firmy specjalizujące się w doradztwie prawnym, takie jak Kancelaria Radcy Prawnego Marioli Kartus, przewidzą i ustrzegą reprezentowaną osobę przed niepożądanymi skutkami. Tacy profesjonaliści często wchodzą również w rolę psychologa, którzy niwelują złe emocje podczas całego procesu.
Opracowanie:
Janki, Poniatowskiego 33
tel. 22 720 44 24
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz