Materiał Partnera

Postępowanie po stłuczce. Jak szybko zlikwidować szkodę?

Postępowanie po stłuczce. Jak szybko zlikwidować szkodę?

Stłuczka to nic przyjemnego, ale może zdarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Poniesione szkody mogą być mniej lub bardziej poważne, jednak zawsze oznaczają spory wydatek, koszty i są nieplanowaną pozycją w budżecie. Mimo tego uszkodzony samochód musi być zwykle jak najszybciej zreperowany. W jaki sposób można najszybciej uporać się ze szkodą po stłuczce?

Poznaj rzeczywiste koszty naprawy

Większość osób, którym przydarzyła się stłuczka, pierwsze swoje kroki kieruje do ubezpieczyciela. Jest to oczywiście uzasadnione postępowanie, jednak każdy kierowca powinien mieć świadomość, że nie musi zgadzać się na zaproponowaną mu wysokość odszkodowania.

Ubezpieczyciele niekiedy w specyficzny sposób wyceniają szkody. Koszty naprawy i nowych części są przez nich znacznie zaniżane, dlatego właściciele samochodów postawieni są w kłopotliwym położeniu. Zdarza się, że otrzymana kwota pokrywa jedynie część faktycznie poniesionych wydatków. Sytuacja staje się bardzo niekomfortowa, kiedy kierowca nie dysponuje gotówką, którą mógłby przeznaczyć na likwidację szkody.

Zanim właściciel pojazdu zgodzi się na warunki odszkodowania zaproponowane mu przez towarzystwo ubezpieczeniowe, może skorzystać z konsultacji z fachowcem zajmującym się naprawą aut. Na tej podstawie będzie dokładnie wiedział, jakie środki będzie musiał rzeczywiście ponieść w związku ze szkodami powstałymi w wypadku” – mówi ekspert z firmy S-PLUS

Znajdź warsztat świadczący kompleksowe usługi

Podobnie jak zbyt pochopne zgadzanie się na warunki ubezpieczyciela, tak i losowy wybór warsztatu samochodowego nie jest rozsądnym postępowaniem. Liczba zakładów, w których można naprawić auto, jest spora, dlatego warto przyjrzeć się wszystkim możliwym rozwiązaniom.

Na uwagę zasługują warsztaty, które szybko naprawiają auto i likwidują szkodę po stłuczce, a jednocześnie zapewniają pomoc w kwestiach formalnych. Chodzi tutaj o wsparcie przy dopełnieniu obowiązków związanych z ubezpieczeniem. Firmy takie biorą na siebie zmagania z towarzystwem ubezpieczeniowym, które wyraźnie zaniżyło koszty naprawy. Dla kierowcy, który liczy na to, że jego samochód zostanie jak najszybciej naprawiony, jest to idealne wyjście z sytuacji. Pracujący tam specjaliści mogą sprawić, że ubezpieczyciel dokonana dopłaty do zaniżonych wcześniej kosztów odszkodowania.

W tego rodzaju punktach napraw można liczyć też na to, że likwidacja szkody będzie wykonana niezwykle szybko i sprawnie. Oprócz porady prawnej związanej z odszkodowaniem kierowcy zostanie udzielona pomoc w załatwieniu wielu, czasochłonnych formalności. Wszystkim tym zajmuje się dobra firma, której powierzono samochód.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz