Artykuł sponsorowany

Kompleksowa naprawa powypadkowa – co wchodzi w jej zakres?

Kompleksowa naprawa powypadkowa – co wchodzi w jej zakres?

Samochody uszkodzone w wypadkach komunikacyjnych nierzadko wymagają przeprowadzenia specjalistycznych, rozległych napraw. Dotyczą one nie tylko nadwozia i pełnej regeneracji poszczególnych elementów karoserii bądź ich wymiany, ale także prac naprawczych związanych z jednostką napędową czy różnymi układami. Co jeszcze niezbędne jest w celu przygotowania auta powypadkowego do ponownej jazdy?

Zniekształcone nadwozie

Karoseria pojazdu biorącego udział w wypadku komunikacyjnym jest elementem najbardziej narażonym na wszelkiego rodzaju zniekształcenia. Wykonuje się ją z blachy, która w momencie uderzenia zmienia swoją pierwotną formę i tym samym wymaga przeprowadzenia prac naprawczych. Można je wykonać wyłącznie w specjalistycznym warsztacie, który dysponuje zapleczem technicznym umożliwiającym realizację czynności blacharsko-lakierniczych. Tak właśnie wyposażony jest HMS Serwis sp. z.o.o., który zajmuje się kompleksowymi naprawami aut powypadkowych.

W ramach świadczonych usług specjaliści przywrócą pierwotny kształt karoserii, a w przypadku braku możliwości jej zregenerowania – zalecą wymianę uszkodzonych elementów blacharskich na nowe. W takiej sytuacji najczęściej konieczne jest ponowne lakierowanie, co również wchodzi w zakres kompleksowej naprawy samochodów powypadkowych. Doprowadzenie nadwozia do stanu, w którym jego własności eksploatacyjne i estetyczne odpowiadają pierwotnym, założonym przez producenta, nie jest jednak jedynym elementem naprawy powypadkowej.

Samochód gotowy do jazdy

Ważną częścią przygotowania auta powypadkowego do ponownego użytkowania w ruchu drogowym jest też naprawa wszelkich podzespołów, które uległy zniszczeniu w kolizji. Silnik, zawieszenie, układ hamulcowy, kierowniczy czy wiele innych to elementy wymagające gruntownego sprawdzenia przez specjalistów. Fachowcy z dobrych serwisów zajmujących się naprawami powypadkowymi przeprowadzą kontrolę każdego układu po jego reperacji, a następnie przystąpią do przygotowania samochodu do jazdy.

Oznacza to konieczność wykonania zbieżności kół, dzięki której pojazd będzie poruszał się dokładnie tak, jak oczekiwać będzie tego jego kierowca. Ustawienie zbieżności pozwala również na równomierne zużywanie opon i podzespołów związanych z układem zawieszenia, co także jest istotne. Taka kalibracja jest w przypadku większości aut powypadkowych konieczna, dlatego warto włączyć ją do kompleksowej naprawy tego typu samochodów. Powierzenie takiej pracy specjalistom z renomowanego serwisu pozwoli zatem przywrócić pojazd do stanu pierwotnego, co z kolei pozwoli na bezpieczne podróżowanie nim po drogach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz