Materiał Partnera

Pomoc przy przeprowadzkach – kiedy się na nią zdecydować?

Pomoc przy przeprowadzkach – kiedy się na nią zdecydować?

Mieszkając w jednym miejscu przez dłuższy czas chcąc nie chcąc gromadzimy wokół siebie coraz to większą ilość dóbr. Nowe meble, naczynia, elementy wystroju, pościel, sprzęt elektryczny i elektroniczny… Zmieniając mieszkanie znajdujemy się w sytuacji, w której nawet kilka kursów autem osobowym nie wystarczy, by przenieść wszystkie nasze szpargały. Oczywiście część możemy wyrzucić, ale spójrzmy prawdzie w oczy: niewielu z nas uważa to za przyjemność.

Jak spakować się do przeprowadzki?

Aby zminimalizować liczbę przenoszonych przedmiotów, należy przede wszystkim odpowiednio rozplanować przeprowadzkę. Samo zabranie się do pakowania nie wystarczy, a może wręcz utrudnić późniejszą zmianę miejsca zamieszkania. Nawet jeśli będziemy posiłkować się firmą transportową taką jak Corrado. Warto więc zrobić to z głową: podzielić przedmioty według rodzaju. Książki i ubrania w jedno miejsce, naczynia i wyposażenie kuchni w inne… Kategoryzacja jest tutaj niezbędna. Najczęściej do przeprowadzenia się nie wystarczą posiadane przez nas torby i walizki, dlatego najwygodniej jest zaopatrzyć się w kartony, pudła i skrzynie. Będą one nieocenioną pomocą podczas pakowania się, podróży na miejsce docelowe oraz wypakowywania. Oczywiście nad każdym przedmiotem warto się zastanowić. Może się okazać, że część z nich nie będzie przydatna w nowym miejscu, zalegały u nas od lat i w zasadzie nigdy ich nie używaliśmy. Pozbycie się sentymentów i trzeźwa ocena sytuacji pozwalają zminimalizować liczbę pakunków. Przenosząc się z tym, czego naprawdę będziemy potrzebować, zaoszczędzimy miejsca nie tylko w nowym mieszkaniu, ale też w wozie transportowym.

Co wpływa na cenę usługi transportowej przy przeprowadzce?

Odpowiednie skompresowanie naszych dóbr pozwala nie tylko ograniczyć liczbę zbędnych przedmiotów, ale także zaoszczędzić na transporcie. Do czynników, które warunkują cenę usług związanych z przeprowadzką należą:

  • termin przeprowadzki – tydzień roboczy, weekend, święta,
  • czas trwania przeprowadzki, w tym postoju samochodu,
  • konieczność pomocy przy ładunku i rozładunku i liczba potrzebnych osób,
  • obecność wind w budynku obecnym oraz docelowym,
  • odległość między budynkami,
  •  rodzaj wozu, którym posługuje się firma (zależny od liczby przewożonych przedmiotów),
  • zaopatrzenie gwarantowane przez firmę (kartony, folie typu stretch itp.).

W skrócie – jeśli zadbamy o większość spraw samodzielnie, koszt transportu związanego z przeprowadzką będzie dużo niższy.

Opracowanie:
Zabrze, Reymonta 1
tel. 601 420 192
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz