Materiał Partnera

Podnośniki koszowe – postaw na bezpieczeństwo

Podnośniki koszowe – postaw na bezpieczeństwo

Prace wykonywane na wysokościach wcale nie muszą być niebezpieczne. Chociaż na budowach wciąż zdarza się bardzo dużo wypadków, to da się im zapobiec – wystarczy, że tradycyjne rusztowania zastąpimy nowoczesnymi podnośnikami koszowymi. Takie podnośniki umożliwiają swobodne wykonywanie różnych prac nawet na dużej wysokości, zapewniając przy tym bezpieczeństwo pracowników. To dlatego stosuje się je coraz częściej na budowach, jednak podnośniki tego typu mają też kilka innych zastosowań.

Podnośnik koszowy – jak to działa

Podnośniki koszowe wchodzą w skład szeroko pojętych urządzeń typu HDS – czyli hydraulicznych dźwigów samochodowych. Na końcu ramienia hydraulicznego montowana jest specjalna platforma lub kosz, który pozwala bezpiecznie podnieść ludzi nawet na bardzo dużą wysokość. Samo ramię hydrauliczne montowane jest na ciężarówce. Takie podnośniki używane są między innymi przez straż pożarną – dzięki nim strażacy mogą błyskawicznie dotrzeć na piętro, na którym wybuchł pożar, lub uratować ludzi, którym ogień odciął drogę ucieczki. Ramię hydrauliczne pozwala na unoszenie dużego ciężaru.

Zastosowania podnośników

Podnośniki koszowe mają bardzo wiele zastosowań. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim na placu budowy – takie podnośniki z powodzeniem zastępują rusztowania i są od nich znacznie bezpieczniejsze. Dlatego można z ich użyciem z powodzeniem wykonywać na przykład elewację na najwyższych piętrach budynków. Poza tym podnośniki sprawdzają się także podczas prac konserwacyjnych – dzięki nim można wyczyścić i odświeżyć fasadę budynku, a także umyć okna na wysokich piętrach. Podnośniki są też stosowane na przykład podczas montażu reklam wielkoformatowych oraz przy pracach elektrycznych na wysokościach. Fakt, że podnośniki koszowe zapewniają bezpieczeństwo i dostęp do wykonywania różnych prac na wysokościach, sprawia, że te urządzenia cieszą się ogromnym powodzeniem w bardzo wielu różnych branżach.

Wynajem się opłaca

Jeśli podnośnik nie jest nam potrzebny na co dzień, zamiast kupować takie urządzenie, lepiej jest po prostu je wypożyczyć. Wynajmem podnośników zajmuje się na przykład przedsiębiorstwo Zbigniew Nełke. Publiczny transport ciężarowy. Wypożyczenie takiego sprzętu będzie znacznie tańsze niż jego zakup, a przy okazji nie będziemy też musieli martwic się miejscem do magazynowania tak dużego urządzenia. Możemy wynająć sam podnośnik, albo zamówić wykonanie nim konkretnej usługi – do obsługi podnośnika koszowego potrzebny jest wykwalifikowany operator z uprawnieniami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz