Materiał Partnera

Bezpieczeństwo towarów w usługach transportowych

Bezpieczeństwo towarów w usługach transportowych

Korzystając z usług firm transportowych i spedycyjnych klienci chcą mieć całkowitą pewność, że cenny ładunek dotrze na miejsce docelowe w sposób bezpieczny i na czas. Chodzi tutaj jednak nie tylko o sposób przejazdu na trasie, ale także dbanie o cargo na każdym etapie łańcucha dostaw, od momentu odebrania, aż po wyładunek u klienta. W jaki sposób dbają o to rzetelne firmy transportowe? Zapraszamy do lektury.

Doświadczenie kluczem dla profesjonalnej obsługi

Transport międzynarodowy i krajowy to te dziedziny, w których nieocenione jest doświadczenie przedsiębiorstwa. Dzięki niemu firma zdaje sobie sprawę z codziennych wyzwań i zagrożeń działalności oraz wszystkich komplikacji, które mogą pojawić się na każdym etapie logistycznym. Takim doświadczeniem jest w stanie pochwalić się przedsiębiorstwo Jedut z siedzibą w Polowicach w woj. dolnośląskim, które usługi transportowe świadczy od roku 1998. Tak długa praktyka w branży jest gwarancją nie tylko niezawodności, ale przede wszystkim potwierdzeniem, że firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec klientów i w sposób bezpieczny dostarcza ładunek.

Jak firmy transportowe dbają o zabezpieczenie cargo?

Pierwszym elementem o który powinna zadbać rzetelna firma zajmująca się transportem krajowym i międzynarodowym, jest prawidłowe przygotowanie ładunku do przewozu. Ma ono za zadanie jego ochronę przed czynnikami takimi jak temperatura, a także mechanicznymi, które mogłyby powstawać np. na etapie przeładunku. To jednak nie wystarczy. Drugim elementem jest wybór właściwego typu nadwozia dostawczego. Znaczenie ma tu m.in. to, aby towary nie przemieszczały się po przestrzeni ładunkowej, co byłoby niebezpieczne nie tylko dla nich, ale także kierowcy czy innych uczestników ruchu drogowego. Nowoczesne firmy transportowe wychodzą naprzeciw temu wyzwaniu i zazwyczaj mają w użyciu zróżnicowany tabor pojazdów, od naczep w rozmiarach standardowych, aż po duże. Trzecim krokiem jest prawidłowe mocowanie ładunku. W zakres ten wchodzą m.in. ryglowanie oraz mocowanie za pośrednictwem odciągów i osprzętu takiego jak pasy, siatki, liny, taśmy stalowe i szyny przyłączeniowe, które zostają odpowiednio dobrane przez pracowników firmy transportowej.

Usługi spedycyjne i transportowe wiążą się z wieloma wyzwaniami, którym sprostać mogą tylko najbardziej doświadczone przedsiębiorstwa dysponujące nowoczesnym i zróżnicowanym taborem pojazdów. Dbają one nie tylko o to, aby ładunek dotarł do celu jak najszybciej, ale także by trafił do odbiorcy w nienaruszonym stanie.
Opracowanie:
Polkowice, Wyżykowskiego 16
tel. 601 721 680
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz