Artykuł sponsorowany

Podłoże dla roślin – jak wybrać dobrą ziemię ogrodową?

Podłoże dla roślin – jak wybrać dobrą ziemię ogrodową?

Żeby móc cieszyć się piękną i bujną roślinnością w naszym ogrodzie, do nasadzeń powinniśmy używać ziemi ogrodowej bogatej w cenne składniki wspierające wzrost roślin. Dobrze dobrane podłoże zapewni roślinom optymalne warunki do rozwoju. Podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę wybierając ziemię ogrodową, aby zapewniła ona właściwy rozwój systemu korzeniowego i dostarczyła składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu.

Zwróć uwagę na skład podłoża

Ziemia ogrodowa, która zapewni roślinom optymalne warunki, powinna być pulchna oraz przepuszczalna, dzięki czemu umożliwi swobodną wymianę gazową. W składzie dobrej ziemi ogrodowej powinien znaleźć się torf, perlit, piasek, dolomit oraz mikro- i makroelementy. Te składniki połączone ze sobą w odpowiednich proporcjach, zapewnią idealne warunki – ziemia będzie utrzymywać wilgoć, a samo podłoże będzie lekkie, dzięki czemu rośliny będą się dobrze rozwijać.

Wysokiej jakości podłoża dla roślin warto kupić w firmie Green Garden, która prowadzi zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową. W jej ofercie znajdziemy podłoża ogrodnicze, które powstają pod stałym nadzorem laboratoryjnym, a ich składniki pozyskiwane są m.in. z własnych złóż ekologicznych.

Dobierz podkład pod konkretną roślinę

Każdy gatunek roślin ma inne wymagania i dla prawidłowego rozwoju potrzebuje nieco innych proporcji wymienionych składników. Przykładowo, do kwiatów doniczkowych możemy używać tzw. ziem uniwersalnych, sprawdźmy tylko, czy mają one odpowiedni poziom kwasowości. Warto też zdecydować się na mieszanki wzbogacone mikroelementami. W przypadku kwiatów balkonowych, zalecane jest używanie podkładów z drenażem oraz substancjami zatrzymującymi wilgoć, dzięki czemu naszym kwiatom nie będzie grozić przesuszenie. Jeżeli chodzi o kwiaty ogrodowe, tu najważniejsze jest zapewnienie idealnych warunków dla systemu korzeniowego. Dlatego należy używać dedykowanych podłoży do siewu lub rozsadnika, które są bogate w odżywcze składniki i zapewniają odpowiednią wymianę gazową. Sadząc rośliny cebulowe w większości przypadków możemy użyć ziemi uniwersalnej, należy jednak pamiętać o sprawdzeniu, czy jej pH jest zgodne z optimum siedliskowym danego gatunku roślin.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz