Materiał Partnera

Płytki klinkierowe w aranżacjach wnętrz

Płytki klinkierowe w aranżacjach wnętrz

Płytki klinkierowe stanowią świetne rozwiązanie. Poza wykończeniem elewacji, z którym są powszechnie kojarzone, z powodzeniem sprawdzają się również jako efektowne wykończenie ścian wewnątrz budynków. Na ich zastosowanie decyduje się coraz więcej inwestorów. Nic dziwnego, płytki klinkierowe posiadają uniwersalny charakter oraz wiele cennych właściwości.

Uniwersalny charakter płytek klinkierowych

Płytki klinkierowe możemy wykorzystać jako materiał wykończeniowy na ścianach we wszystkich naszych wnętrzach, nawet w łazienkach czy pokojach kąpielowych. Jest to możliwe dzięki właściwościom, jakie posiadają płytki klinkierowe oraz ponadczasowemu i uniwersalnemu charakterowi cegły, którą do złudzenia przypominają.

A zatem aranżację ścian naszego salonu, sypialni, przedpokoju, kuchni czy łazienki mogą wzbogacić płytki, wykonane z wysokiej jakości materiału, jakim jest klinkier i nadać im wyjątkowy klimat. Materiał wykończeniowy tego typu, podobnie jak cegła, wnosi do wnętrz zarówno ciepło i nawiązanie do tradycji, jak i surowy rys, będący znakiem rozpoznawczym nowoczesnych loftów. To zaś sprawia, że przypominające cegłę, klinkierowe płytki sprawdzą się przy aranżacjach w niemal każdym stylu.

Płytki klinkierowe w aranżacjach wnętrz – różne faktury i barwy

Uniwersalnemu charakterowi płytek klinkierowych towarzyszą ich rozmaite faktury oraz kolory. W zależności od potrzeb i aranżacyjnego namysłu możemy więc wybierać spośród wielu dostępnych form, wymiarów, barw i odcieni.

Faktura płytek może być m.in. gładka, rysowana lub odciskana. Pośród wariantów kolorystycznych zaś, oprócz tradycyjnego ceglanego koloru, możemy zakupić płytki m.in. w odcieniach bieli, żółci, brązu czy grafitu. A co ciekawe, wszystkie barwy otrzymywane są głównie przy wykorzystaniu naturalnych składników takich jak glin, piasek czy minerały – wyjaśnia nasz rozmówca z polskiego oddziału holenderskiej firmy Elastolith, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości elastycznych płytek klinkierowych.

Zalety płytek klinkierowych

Jak już wyżej wspominaliśmy, płytki klinkierowe posiadają wiele zalet.  Do najważniejszych z nich z pewnością zaliczamy ich wysoką jakość, opartą na naturalnym składzie. Profesjonalne firmy, produkujące płytki tego typu, wykorzystują wyselekcjonowane mieszanki piasków kwarcowych, które zazwyczaj stanowią ponad 90% zawartości ich składu i łączone są ze sobą przy użyciu najwyższej jakości żywic.

Płytki klinkierowe są także bardzo trwałe i odporne. Nie straszny im mróz czy inne niekorzystne czynniki atmosferyczne. Wykazują one również wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wyróżniają się tak ważnymi dla materiałów wykończeniowych cechami jak paro-przepuszczalność czy niska nasiąkliwość.

Dodatkowo płytki klinkierowe charakteryzuje łatwy montaż. Do jego przeprowadzenia nie potrzebujemy bowiem żadnych specjalistycznych narzędzi czy pomocy fachowców.

Wreszcie wielką zaletą płytek tego rodzaju są ich wyjątkowe walory estetyczne. Naturalne materiały oraz ręczne metody wykańczania sprawiają, że każda płytka jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz