Materiał Partnera

Planujesz ślub? Pamiętaj o obrączkach!

Planujesz ślub? Pamiętaj o obrączkach!

Obrączki mają symbolizować trwałość związku małżeńskiego. Nie może ich zabraknąć na żadnym ślubie. Wybierając je pamiętajmy, że będą noszone codziennie przez wiele lat. Dlatego odwiedzając jubilera, wybierzmy takie, które pasują do nas, a nie do dekoracji weselnych.

Symbol wieczności

Obrączki mają przede wszystkim symbolizować miłość.  Są okrągłe, co ma oznaczać trwałość związku łączącego noszących je ludzi. Przestrzeń w środku obrączek oznacza drzwi do znanego i nieznanego. Obrączki towarzyszą ludziom podczas ślubów od tysięcy lat. Kiedyś wykonywano je z miedzi i mosiądzu, jako symbol siły uczucia, którym mężczyzna obdarzył kobietę. Złote i srebrne obrączki oznaczały zaufanie, którym obdarzał swoją wybrankę. Był też aspekt mniej romantyczny – wymiana obrączek była niejako potwierdzeniem transakcji między rodzicami pary młodej, którzy wymieniali się swoim majątkiem. Dziś jednak obrączki są dowodem miłości, zaufania i chęci wspólnego życia małżonków.

Zawsze na palcu

Wiele osób obrączkę nosi codziennie – od dnia ślubu przez całe życie. To dlatego najlepiej sprawdzają się obrączki dość proste i skromne, które pasują do każdej sytuacji. Takie, które będą szlachetnie piękne, ale nie krzykliwe. Wśród modnych ostatnio obrączek bardzo popularne są te z białego złota, czasem w towarzystwie złota żółtego i szlachetnych kamieni. Białe złoto jest piękne, subtelne i ponadczasowe, dlatego cieszy się taką popularnością wśród par młodych. Jeśli jednak bardziej podobają nam się tradycyjne obrączki wykonane z żółtego złota, również znajdziemy coś dla siebie. Takie obrączki mogą być bardzo proste i klasyczne lub ozdobione np. ciekawym deseniem lub wzorem linii papilarnych naszego małżonka. Jubilerzy robią wszystko, by sprostać oczekiwaniom par, dlatego bez trudu znajdziemy coś, co doskonale będzie pasować do nas i odzwierciedlać charakter i siłę łączących nas więzi.

Duży wybór

Odwiedzając salon jubilerski dajmy sobie trochę czasu na decyzję. Porozmawiajmy z pracownikami salonu, dokładnie zapoznajmy się z całą ofertą. Pamiętajmy, że obrączki będziemy nosić przez całe życie – nie ma sensu wybierać ich na chybcika. Najlepiej wspólnie z partnerem znaleźć coś, co Wam obojgu będzie się podobać. Idealnym miejscem na poszukiwania obrączek jest Jubiler Ako. Znajdziemy tu wiele pięknych wzorów. Pamiętajmy, że obrączki nie muszą być identyczne – możemy na przykład wybrać taką parę, w której damska obrączka jest lekko ozdobiona, a męska zupełnie prosta. Pracownicy salonu z pewnością zaproponują nam wiele interesujących rozwiązań, dzięki czemu zawsze, spoglądając na obrączkę, będziemy przypominać sobie emocje, które towarzyszyły nam w dniu ślubu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz