Materiał Partnera

Jak wybrać biżuterię na prezent?

Jak wybrać biżuterię na prezent?

Biżuteria to zawsze trafiony prezent dla kobiety. Która z pań nie ucieszy się z pięknego naszyjnika, szykownej bransoletki czy oryginalnego pierścionka? Pytanie tylko, jak z bogatej oferty dostępnej biżuterii wybrać te drobiazgi, które sprawią szczególną radość obdarowanej damie?

Biżuteria a preferencje pani

Wybierając biżuterię, szczególnie zwróćmy uwagę na charakter kobiety i jej styl ubierania się. Dodatki rzecz jasna powinny pasować do garderoby, uczesania czy makijażu. Niektóre z pań noszą biżuterię na co dzień, inne rezerwują takie ozdoby tylko na wyjątkowe okazje. Warto również, jeśli jest taka możliwość, zajrzeć do szkatułki z biżuterią mamy, siostry czy inne pani, którą chcemy obdarować takim prezentem. Dzięki temu będziemy mieć jasny obraz jej preferencji, jeśli nie pamiętamy, co zwykle nosi.

Biżuteria a typ urody

Równie ważny jak upodobania jest wygląd kobiety. Biżuteria powinna ładnie komponować się z rodzajem cery, kolorem oczu czy włosów. Jeśli szukamy prezentu dla pani, która ma oliwkową skórę, ciemne włosy oraz piwne czy zielone oczy – idealnym rozwiązaniem będzie biżuteria ze srebra bądź białego złota z dodatkiem kamieni szlachetnych o chłodnej barwie. Dla pań o rudych włosach i niebieskich lub zielonych oczach polecić możemy biżuterię z żółtego złota, ewentualnie z dodatkiem kamieni w kolorze brązowym lub żółtym. Natomiast jeśli pani jest blondynką o jasnej cerze i niebieskich włosach, idealna będzie srebrna biżuteria z dodatkiem na przykład bursztynów lub turkusów.

Biżuteria a sylwetka i kształt twarzy

Przy wyborze kolczyków szczególnie zwróćmy uwagę na kształt twarzy. Specjaliści dla pań o twarzy o kształcie trójkątnym polecają kolczyki okrągłe, krótkie. Do twarzy kwadratowej pasować będą kolczyki owalne. Natomiast na twarzy owalnej świetnie się prezentują kolczyki w każdym kształcie. Warto również dobrać rodzaj biżuterii do sylwetki. Dla Pań bardziej puszystych warto wybrać ozdoby delikatne i subtelne np. bransoletki na cienkich łańcuszkach. W tym wypadku raczej unikajmy ekstrawagancji. Jeśli obdarowana pani jest raczej filigranowa, najlepszym wyborem będzie krótki naszyjnik. Przy wyborze biżuterii na prezent można skorzystać też z fachowej porady jubilera np. w salonie Filigran w Zgierzu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży