Materiał Partnera

Biżuteria jako element stylizacji

Biżuteria jako element stylizacji

Biżuteria może być zarówno wykończeniem stylizacji, jak i stanowić jej najważniejszy element. Pierścionki, kolczyki, bransoletki, naszyjniki i zegarki są obowiązkowym elementem każdej kreacji, dlatego koniecznie sprawdź jak i z czym je nosić. Na co zwrócić uwagę dobierając biżuterię? Dowiedz się, do czego będzie pasował złoty łańcuszek lub pierścionek, a do czego srebrne kolczyki lub męski zegarek.

Jak nosić biżuterię? Kiedy sprawdzi się złoty łańcuszek, a kiedy np. srebrny?

Każdy jubiler zgodnie stwierdzi, że złota biżuteria świetnie sprawdzi się w eleganckich kreacjach. Złoto idealnie współgra z ciemnymi kolorami, dlatego złote kolczyki, pierścionek czy naszyjnik będą świetnie się prezentowały wraz z garsonką i spódnicą lub garniturem w tego typu kolorach. Oprócz złota pasować będzie także biżuteria luksusowa tzn. perły lub biżuteria z drogocennymi kamieniami takimi jak diament lub szafir. Warto jednak podkreślić, że wybrane kolczyki, pierścionek, bransoletka i inne dodatki w eleganckich kreacjach powinny być subtelne. Należy unikać nadmiaru, który może ostatecznie zamiast upiększać stylizację, to wyglądać groteskowo. Z kolei np. srebrna biżuteria będzie pięknie komponowała się ze stylizacjami w zimnych kolorach, czyli takimi jak niebieski. Biżuteria w innych kolorach, a także z różnych materiałów (m.in. bursztyn, kamienie itp.) może być idealnym dodatkiem do stylizacji mniej oficjalnych. Wybierając z kolei kreacje na co dzień, można postawić na szalone wzory, kolory i materiały. Aby stylizacja świetnie się prezentowała, warto łączyć pierścionki, kolczyki, bransoletki, zegarki i inne z wyczuciem. Jeśli ubranie jest np. w krzykliwych kolorach, to sprawdzi się biżuteria minimalistyczna, a z kolei, jeśli na wybranej odzieży nie ma wzorów, można postawić na biżuterię o różnorodnych kształtach.

Zegarki – praktyczny wymiar biżuterii

Inny rodzaj biżuterii stanowią zegarki. Co ciekawe, lubują się w nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Aby dopełnić stylizację warto wybrać pasujący do niej męski lub damski zegarek klasyczny, sportowy, unisex lub inny – podkreśla specjalista z firmy Rzeszowski Jubiler ze Stargardu.  

Zegarki określane są mianem biżuterii, gdyż pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również są elementem ozdobnym tak jak pierścionki, bransoletki, kolczyki itp. Wiele zegarków zaprojektowano w niezwykły sposób – mogą zawierać m.in. różnorakie kryształy takie jak rubiny, szafiry, brylanty i wiele innych. Dlatego też koperty zegarków mogą połyskiwać i przyciągać wzrok równie często, co standardowa biżuteria.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz