Materiał Partnera

Planowanie kuchni – krok po kroku

Planowanie kuchni – krok po kroku

Kuchnia to jedno z najtrudniejszych do aranżacji i odświeżenia pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. W innych wnętrzach (tj. sypialnia czy pokój gościnny) zawsze możemy wymienić meble czy dodatki. Z kuchnią nie jest już tak łatwo. Zabudowy nie zmieniamy zwykle przez całe lata, bo proces ten jest utrudniony. Z tego względu szukamy rozwiązań aranżacyjnych do kuchni (tj. meble na zamówienie), które będą przede wszystkim estetyczne i funkcjonalne przez lata.

Projekt kuchni – podstawowe pytania

Planując wystrój kuchni, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie chodzi tutaj wbrew pozorom wyłącznie o budżet i preferencje estetyczne, ale także to, jakie osobiście mamy nawyki. Do podstawowych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć, należą między innymi te związane z częstotliwością gotowania. Inaczej będzie wyglądać kuchnia osoby gotującej niemal codziennie, a inaczej osoby, która stołuje się zwykle „na mieście”. Ważne jest także to, ile czasu będziemy spędzać w kuchni nie na gotowaniu – czy planujemy połączyć ją z jadalnią, wydzielić w niej odrębne miejsce pracy lub nawet miejsce na chwilę odpoczynku w oczekiwaniu na zagotowanie się zupy czy upieczenie ciasta. Wszystkie te informacje warto ze szczegółami przekazać firmie projektującej i wykonującej meble kuchenne na zamówienie – takiej jak firma Kaz‐Mebel. Konfrontacja naszych wyobrażeń i wymarzonych rozwiązań z rzeczywistością jest bardzo istotna i stanowi najważniejszy krok ku osiągnięciu zamierzonego celu.

Krok drugi – wybór zabudowy kuchennej

Oczywiście nie wszystkie kwestie dotyczące projektu kuchni musimy całkowicie powierzać profesjonalistom. Dobrze jest samodzielnie wybrać materiał, z którego stworzone zostaną meble oraz ich okucia. Te drugie mają szczególne znaczenie dla funkcjonalności całej kuchni. Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie okuć znacznie zwiększają trwałość mebli i wygodę korzystania z nich, wyraźnie zmniejszają przy tym poziom hałasu, jaki wytwarzają szafki czy szuflady. Ważne jest, aby projektanci i specjaliści od mebli na zamówienie, których wybierzemy, byli komunikatywni i mieli duże doświadczenie rynkowe. Dobrze jest przejrzeć ich wcześniejsze realizacje. Istotny jest także termin wykonania usługi oraz jej kształt. W firmie Kaz‐Mebel możemy liczyć na kompleksową obsługę – zamówimy tutaj nie tylko meble kuchenne, ale także pasujący sprzęt AGD, dzięki czemu nie będziemy musieli rozdrabniać projektu kuchni na kilka części. Wyjdzie to nam na dobre – aranżacja kuchni będzie wówczas dużo bardziej spójna i funkcjonalna.

Opracowanie:
Garbatka-Letnisko, Kochanowskiego 198
tel. 48 621 01 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz