Materiał Partnera

Piękny i pełny uśmiech dzięki wizycie w Duda Clinic.

Piękny i pełny uśmiech dzięki wizycie w Duda Clinic.

Brak uzębienia bardzo często jest powodem wstydu i źródłem wielu kompleksów. Osoby o śnieżnobiałym uśmiechu postrzegane są jako zdrowe i atrakcyjne, co przekłada się na łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów i większą pewność siebie. Przyczyn złego stanu uzębienia może być naprawdę wiele, jednak jeśli mamy z nim problem, nie należy zwlekać. Wizyta w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym Duda Clinic może odmienić nasze życie.

Implanty stomatologiczne sposobem na olśniewający uśmiech

Nie wszystkich natura obdarzyła zdrowymi i lśniącymi zębami. Większość osób boryka się z wieloma problemami, które w konsekwencji mogą doprowadzić do częściowej lub całkowitej utraty uzębienia. Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest paradontoza oraz czynniki genetyczne.  Rozwiązaniem problemu, związanego z brakiem uzębienia są implanty stomatologiczne. Istnieje ich wiele rodzajów, jednak to dentysta decyduje o tym, które z implantów zębowych zastosować u konkretnego pacjenta. Najpowszechniej stosowane są te wykonane z tytanu, ponieważ jest to najlepiej tolerowany przez ludzki organizm metal. Zastosowanie tego materiału zmniejsza ryzyko odrzucenia implantów i możliwość  wystąpienia reakcji alergicznej.  W celu zapewniania jak najbardziej trwałych efektów, specjaliści pokrywają implanty specjalną powłoką, która sprzyja narastaniu komórek kostnych. Dzięki temu zespajają się one z kością szczęki i stanowią doskonałe zastępstwo naturalnych zębów. Na implantach mocuje się łączniki, a na nich koronę, czyli tą część zęba, która jest widoczna. W ten sposób można uzupełnić wszystkie braki i stworzyć piękny uśmiech na nowo.

Zalety implantów stomatologicznych

Jak zapewniają stomatolodzy z gabinetu dentystycznego Duda Clinic, który jest uważany za lidera w implantologii – zalety implantów stomatologicznych można wyliczać bez końca. Minimalizują one zanik kości, jaki ma miejsce po usunięciu zębów. Przy ich zastosowaniu nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, co jest często spotykaną praktyką przy zakładaniu mostów porcelanowych.  Implanty stomatologiczne pomagają zachować estetykę twarzy, skóra pozostaje elastyczna, dobrze napięta i nie tworzą się na niej charakterystyczne zmarszczki wokół ust. Są niemal idealnymi zamiennikami zębów i zachowują wszystkie ich funkcje- umożliwiają dokładne rozdrabnianie i przeżuwanie pokarmów, co jest często niemożliwe przy zastosowaniu tradycyjnych protez ruchomych. Implanty stomatologiczne cechują się dużą stabilnością i ogromnym komfortem użytkowania, w dodatku mogą służyć swojemu właścicielowi nawet kilkadziesiąt lat. Mimo że założenie implantów wiąże się ze sporym kosztem, warto się na nie zdecydować. Atrakcyjny wygląd i większa pewność siebie to atuty, które ciężko wycenić.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz