Materiał Partnera

Organizacja szkoleń w dużej sali konferencyjnej

Organizacja szkoleń w dużej sali konferencyjnej
Organizacja dużego szkolenia czy konferencji dla ponad 100 osób może wydawać się zadaniem trudnym do wykonania. Rzeczywiście, takie przedsięwzięcie wymaga wielkiego nakładu pracy i doskonałych zdolności organizacyjnych. Pierwszym i najważniejszym zadaniem, od którego zależy sukces wydarzenia, jest rezerwacja odpowiedniej sali konferencyjnej. Gdzie jej szukać i na co, oprócz powierzchni, warto zwrócić uwagę?


Podczas gdy niewielkie, wewnętrzne szkolenia firmowe bardzo często odbywają się w siedzibach przedsiębiorstw, do organizacji spotkania biznesowego z wielkiego zdarzenia konieczne jest znalezienie odpowiedniej przestrzeni. Jeśli stoisz przed wyzwaniem, jakim jest organizacja szkolenia lub sympozjum na kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób, zastanów się nad możliwością skorzystania z oferty centrum konferencyjnego.

Gdzie przeprowadzić duże szkolenie?

Organizacja spotkań biznesowych w profesjonalnych centrach konferencyjnych jest bardzo dobrą praktyką i to z wielu względów. Po pierwsze, goszcząc uczestników szkolenia czy konferencji w prestiżowym centrum biznesowym zapewniasz im komfort przebywania na neutralnym gruncie, gdzie wszyscy będą czuli się równie swobodnie.

Po drugie, bardzo często, oprócz sali konferencyjnej, możesz zapewnić gościom nocleg na miejscu, co usprawnia logistykę przedsięwzięcia w przypadku szkoleń kilkudniowych. Po trzecie, nie musisz troszczyć się o zapewnienie odpowiedniego sprzętu multimedialnego – w centrach biznesowych z prawdziwego zdarzenia, jak np. to działające przy Hotelu Meta w Szczyrku, znajdziesz najnowocześniejsze i w pełni funkcjonalne wyposażenie.

Jakiej sali konferencyjnej szukasz?

Na wybór odpowiedniej sali szkoleniowej wpływa wiele czynników. Do najważniejszych z nich zaliczamy ilość uczestników spotkania oraz formę, w jakiej będzie ono przebiegało. Najłatwiej jest znaleźć salę dla niedużej ilości osób i dla wydarzeń przebiegających w formie wykładowej. W takim wypadku sprawdzi się układ kinowy mebli w pomieszczeniu o minimalnej powierzchni.

Natomiast w sytuacji, gdy na wydarzenie zapraszasz od 70 do nawet kilkuset osób, jesteś zmuszony znaleźć naprawdę pokaźną salę. Najbardziej prestiżowe centra biznesowe dysponują również takimi wnętrzami.

Świetnym przykładem może być sala ABC, znajdująca się we wspomnianym wcześniej ośrodku wypoczynkowo-biznesowym w Szczyrku. Pomieszczenie o powierzchni 128m2 może pomieścić aż 180 osób w układzie kinowym. Jednak nawet gdy wymagane jest inne rozmieszczenie mebli, ilość miejsc okazuje się imponująca: w układzie szkolnym sala zapewni komfort nawet 80 osobom, zaś ustawiając meble w kształt litery U, wygospodarujesz przestrzeń dla 100 uczestników szkolenia.

Standard sali konferencyjnej

Każda sala konferencyjna musi posiadać przynajmniej podstawowy sprzęt multimedialny, taki jak rzutnik z dużym ekranem, dobre nagłośnienie i dostęp do sieci internetowej. Niezwykle ważna jest także sprawna klimatyzacja oraz łatwo sterowalne oświetlenie, co umożliwi korzystanie z rzutnika, ale też dostęp światła dziennego.

Na koniec warto napomknąć o estetyce wnętrza. Nie bez znaczenie jest jakość mebli, świeżość wykończeń oraz elegancka stylistyka wykończeń, nie mówiąc już o czystości i schludności sali konferencyjnej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz