Artykuł sponsorowany

Organizacja pogrzebu bliskiej osoby w zakładzie pogrzebowym Kalla – niezbędne formalności oraz dodatkowe opłaty

Organizacja pogrzebu bliskiej osoby w zakładzie pogrzebowym Kalla – niezbędne formalności oraz dodatkowe opłaty

Śmierć bliskiej osoby dla większości rodzin jest zwykle wydarzeniem trudnym i bardzo często niespodziewanym. Formalności związane z pogrzebem nie są skomplikowane, jednak okres żałoby i złe samopoczucie może dodatkowo komplikować ich załatwianie. O czym należy pamiętać i jakie kroki trzeba kolejno wykonywać, aby ceremonia pogrzebowa przebiegła bez stresu oraz komplikacji?

Otrzymanie karty zgonu i wybór zakładu pogrzebowego

Organizację pogrzebu rozpoczynamy od zdobycia karty zgonu. Jest to dokument potwierdzający śmierć danej osoby, a wystawia go lekarz (jeżeli śmierć nastąpiła w szpitalu lub domu zmarłego) lub lekarz sądowy (gdy ciało zostało uprzednio przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie potwierdzono zgon). By skorzystać z usług zakładu pogrzebowego będą wymagane: karta zgonu, dowód osobisty zmarłego, zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu lub ostatni odcinek emerytury/renty. Kompleksowe usługi pogrzebowe oferowane przez firmę Kalla sprawiają, że mniej pracy wymagane jest od bliskich. By skorzystać z usług zakładu będzie wymagane: karta zgonu, dowód osobisty zmarłego, zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu lub ostatni odcinek emerytury/renty.

Wybór miejsca pogrzebu oraz wykup kwatery

Kolejnym krokiem, który muszą wykonać bliscy zmarłego, jest wybór miejsca pochówku oraz wykupienie kwatery. Zdarza się (zwłaszcza w przypadku starszych osób), że zmarli mają już wykupione miejsce na cmentarzu, dlatego najpierw warto się upewnić w parafii. Koszt kwatery to od 300 złotych w przypadku dziecka do ok. 900zł w przypadku osoby dorosłej. Cennik zależy od określonego cmentarza, a dzięki staraniom pracowników zakładu pogrzebowego Kalla w Nieporęcie w większości przypadków kwota może zostać podzielona na raty.

Ogłoszenie nekrologu

Kiedy już mamy załatwione formalności z zakładem pogrzebowym Kalla, opcjonalne jest zgłoszenie nekrologu do gazety, wraz z datą, miejscem i godziną ceremonii. Warto wykonać ten krok, aby dać możliwość dalszym znajomym zmarłego do uczestniczenia w ostatnim pożegnaniu. 

Przygotowanie zmarłego i potrzebne wyposażenie

Przygotowaniem zmarłego oraz wszystkich kwestii wizualno-praktycznych związanych z ceremonią pogrzebu zajmuje się zakład pogrzebowy Kalla. Do usług należą: trumny, wieńce pogrzebowe, dewocjonalia, wypożyczenie akcesoriów pogrzebowych, transport trumny, obsługa pochówku, a także mycie, czesanie, makijaż i ubiór zmarłego.

Jak zdobyć akt zgonu?

Niezbędnym dokumentem do otrzymania zwrotu kosztów pogrzebu, wypłaty ubezpieczenia lub rozpoczęcia postępowania spadkowego jest akt zgonu. Pobiera się go w Urzędzie Stanu Cywilnego na podstawie dokumentów: karty zgonu, dowodu osobistego (swojego i zmarłego). Należy pamiętać, że śmierć bliskiego trzeba zgłosić najpóźniej 72 godziny od daty zgonu.

Dodatkowe dokumenty, które mogą być wymagane podczas pobierania aktu zgonu:

  • odpis aktu urodzenia, jeżeli zmarło dziecko

  • książeczka wojskowa, kiedy umiera mężczyzna poniżej 50 lat

  • akt małżeństwa – jeśli zmarły to współmałżonek

Wraz z niezbędnymi dokumentami, składamy podanie o odpis aktu zgonu w trzech egzemplarzach.

Dlaczego warto powierzyć organizację pogrzebu specjalistom?

Przygotowanie ceremonii pogrzebowej może być dla rodziny trudnym przeżyciem ze względu na towarzyszące śmierci bliskiej osoby emocje. Dlatego właśnie warto postawić na kompleksowe usługi pogrzebowe oferowane przez zakład Kalla w Nieporęcie. Powierzenie organizacji pogrzebu ekspertom pozwala rodzinie na spokojne przeżywanie żałoby i oszczędzenie sobie stresu związanego z załatwianiem formalności.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz