Materiał Partnera

Oprawa muzyczna na weselu to podstawa

Oprawa muzyczna na weselu to podstawa

Wesele to wyjątkowy dzień w życiu każdej pary młodej. Dlatego musi on być dopracowany w każdym szczególe. Piękne uroczystość w kościele, cudowna sukienka i idealnie skrojony garnitur oraz sala weselna urządzona z najwyższym smakiem to nie wszystko. Najważniejsza jest oprawa muzyczna uroczystości, która jest gwarantem dobrej zabawy do białego rana. Warto więc poświęcić sporo czasu na poszukiwanie zespołu, który spełni nasze oczekiwania.

Jak wybrać zespół na wesele?

Na rynku jest wiele mniejszych i większych zespołów, które specjalizują się w oprawie muzycznej na weselach oraz innych imprezach rodzinnych. Jeśli chcemy wybrać dobry zespół warto skorzystać z opinii kolegów lub koleżanek, które zabawę weselną mają już za sobą. Trzeba pamiętać też o kosztach, które są zależne od rangi zespołu muzycznego, jego popularności oraz składu osobowego. Na koszy wpływa też to czy zespół gra na instrumentach na żywo czy muzyka jest puszczana z konsoli. Zaleca się racjonalne podejście w kwestiach finansowych oraz wielkości zespołu. Nikt nie daje gwarancji, że liczny zespół spełni oczekiwania Państwa Młodych, a goście będą się dobre bawić.

W doborze oprawy muzycznej wesela niezbędne jest wybranie przebojów, które są rytmiczne, łatwo wpadają w ucho. Jeśli tak będzie to możemy być pewni, że wszyscy będą się świetnie bawić. Nie warto kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami muzycznymi, które mogą być odmienne od gustu zaproszonych gości. Jeśli tak będzie to istnieje niebezpieczeństwo, że goście nie będą się bawić bo nie zrozumieją muzyki lub nie będzie się ona nadawać do zabawy.

Jak powinna wyglądać umowa z zespołem?

Kiedy Państwo Młodzi zdecydują się już na konkretny zespół warto ustalić kilka ważnych kwestii formalnych. Należą do nich:

  • ustalenie długości trwania bloków muzycznych oraz przerwy w trakcie przyjęcia,
  • ustalenie ilości przerw w trakcie trwania imprezy weselnej,
  • ustalenie czy zespół ma swój własny, ustalony scenariusz wesele oraz to czy ewentualnie można w niego ingerować,
  • ustalenie czy członkowie zespołu będą spożywali alkohol, a jeśli tak to w jakich ilościach ( w tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że zespół może w pewnym momencie nie być w stanie wykonywać piosenek),
  • ustalenie w jakich strojach występują członkowie zespołu,
  • ustalenie czy zespół towarzyszy podczas wejścia Pary Młodej na salę.

Jeśli wszystkie te kwestie zostaną ustalone należy spisać umowę oraz wpłacić zaliczkę na poczet przyszłego występu.

Opracowanie:
Koszalin, Kopernika 15
tel. 691 404 032
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz