Materiał Partnera

Okna i drzwi z aluminium w nowoczesnym budownictwie

Okna i drzwi z aluminium w nowoczesnym budownictwie

Stolarka aluminiowa jest coraz częściej wykorzystywana nie tylko w budownictwie usługowym, ale także w mieszkalnym. Ma wiele zalet, takich jak estetyka, trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne. Jest lekka i wytrzymała, co pozwala na szerokie zastosowania zarówno drzwi aluminiowych, jak i okien wykonanych z tego materiału. Duże przeszklenia przy stosunkowo smukłych elementach konstrukcyjnych stolarki, dają duży dostęp do światła słonecznego.

Zastosowania stolarki aluminiowej

Stolarka aluminiowa to okna aluminiowe i drzwi aluminiowe. Jako materiał sztywny, wytrzymały, a także energooszczędny, aluminium jest świetnym i skutecznym zabezpieczeniem wnętrz budynków przed zewnętrznymi temperaturami i stratami ciepła, oraz przed nadmiernym hałasem. Dużą zaletą aluminium, jako materiału konstrukcyjnego, jest jego plastyczność, dzięki której możemy tworzyć bardzo różnorodne formy. Właśnie z tego powodu można projektować okna aluminiowe na indywidualne zamówienie, dopasowując je do zamysłu architekta i projektanta budynku. Stosuje się zarówno pojedyncze okna aluminiowe, jak i duże przeszklenia, fasady, często wykorzystywane w przypadku budynków usługowych, biurowców i tym podobnych. Okna z profili aluminiowych nie wymagają szczególnej konserwacji, wystarcza samo mycie i prezentują się bardzo elegancko przez wiele lat. Przeszklone drzwi z profili aluminiowych to także bardzo popularne i efektowne rozwiązanie. Stanowią solidną barierę akustyczną i termiczną a bogata kolorystyka i duży wybór wzornictwa sprawia, że chętnie stosuje się je w budownictwie użyteczności publicznej, ale także w budynkach mieszkalnych spełniają swoją rolę. Stolarka aluminiowa spełnia normy ogniowe, więc można wykorzystywać ją także tam, gdzie konieczne jest zastosowanie drzwi lub okien przeciwpożarowych. Z uwagi na dużą wytrzymałość materiału drzwi z aluminium pełnią często rolę drzwi antywłamaniowych. Wśród drzwi balkonowych i aluminiowych drzwi tarasowych można znaleźć zarówno rozwiązania uchylne, jak i drzwi przesuwne.

Inne wykorzystanie przeszklonych profili aluminiowych

Stosując stolarkę aluminiową nie trzeba się ograniczać wyłącznie do tradycyjnych drzwi i okien. Często spotykane są także konstrukcje wykonywane na zamówienie według indywidualnych projektów przez firmę Oris z Gdańska ogrody zimowe, zabudowy wewnętrzne, świetliki albo przeszklone fasady. Duża trwałość i wysokie współczynniki energooszczędności przeszkleń z aluminium czynią je idealnym materiałem do zabudowy werandy, czy oranżerii. Wykonane z aluminium gabloty, przeszklenia, witryny i ściany działowe we wnętrzach budynków nie tylko zapewniają dostęp światła do tych pomieszczeń, ale też świetnie eksponują wystawy sklepowe i podobne miejsca.

Opracowanie:
Gdańsk, Słupska 56 lok. 1
tel. 728 375 955
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz