Artykuł sponsorowany

O wyważaniu kół opowiadają mechanicy warsztatu MB AUTO SERWIS

O wyważaniu kół opowiadają mechanicy warsztatu MB AUTO SERWIS

Do najważniejszych usług wulkanizacyjnych, które oferują pracownie wulkanizacyjne lub szeroko wyspecjalizowane warsztaty naprawcze takie jak MB AUTO SERWIS z Celestynowa, zaliczyć można wymianę ogumienia, przechowywanie opon, przegląd ich stanu technicznego, a także ich regeneracja. Bardzo ważne jest też wyważanie kół, które powinno wykonywać się przynajmniej co kilka miesięcy. O szczegółach takiej usługi opowiadają doświadczeni mechanicy i wulkanizatorzy warsztatu MB AUTO SERWIS.

Na czym polega wyważanie kół?

Wyważanie kół to równomierne rozkładanie masy wokół obrotu osi. Mechanicy muszą zatem z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny znaleźć niedoważone punktu i zamontować na nich ciężarki – odważniki. Odbywa się to po wcześniejszym zdemontowaniu koła z pojazdu oraz po dokładnym oczyszczeniu wszystkich elementów.

Mechanicy i wulkanizatorzy warsztatu MB AUTO SERWIS dodają, że taka usługa zwana jest wyważaniem statycznym. Druga metoda – wyważanie dynamiczne – stosowana jest na podnośnikach bez konieczności demontażu kół. Stosuje się ją jednak jako technikę doważania po niesatysfakcjonujących wynikach wyważania statycznego.

Jakie są objawy niewyważonych kół i dlaczego należy je wyważać?

Objawów niewyważonych kół jest wiele, a wśród tych, które każdy kierowca powinien samodzielnie rozpoznać, są wibracje odczuwalne na kierownicy. Ponadto przy wyższych prędkościach auto może mieć problemy z pokonywaniem zakrętów, a drgania mogą być wyczuwalne nawet w całym wnętrzu pojazdu. Niekiedy niewyważone koła objawiają się też specyficznym szumem podczas jazdy, a pośrednio wpływają one na wydłużoną drogę hamowania oraz na większe zużycie paliwa.

Mechanicy z warsztatu MB AUTO SERWIS zalecają zatem zwracanie uwagi na poziom wyważenia kół z wielu powodów. Pierwszym jest komfort i bezpieczeństwo jazdy, a drugim narażanie zawieszenia, układu kierowniczego, a także opon i hamulców na znaczne uszkodzenia. Pokonywanie kolejnych kilometrów na niewyważonych kołach może zatem być przyczyną poważnych i drogich w usunięciu awarii. W najczarniejszych scenariuszach kierowca może też stracić panowanie nad pojazdem, doprowadzając do wypadku.

Jak często należy wyważać koła samochodu?

Wyważanie kół najlepiej przeprowadzać przynajmniej raz w roku przy sezonowej wymianie opon. Z takiej usługi należy też skorzystać przy wymianie felg, zakupie i montażu nowych kół, a także po kupnie auta używanego. Mechanicy i wulkanizatorzy z warsztatu MB AUTO SERWIS rekomendują też, by stawiać się na wyważanie kół również po wjechaniu autem w większą dziurę. To samo dotyczy kierowców, którzy jeżdżą często po nierównych drogach, koleinach oraz nierzadko wjeżdżają na wysokie krawężniki.

Nagła utrata wyważenia kół może też nastąpić po stłuczkach. Nie tylko należy wtedy zadbać o naprawę blacharską i lakierniczą, ale również o przegląd kół i zawieszenia wraz z usługą wyważenia. Zespół MB AUTO SERWIS dla utrzymania pojazdu w jak najlepszym stanie technicznym proponuje bardzo rozbudowaną ofertę diagnostyki motoryzacyjnej oraz przeglądów każdego układu samochodu i jego najmniejszych części. 

Opracowanie:
Celestynów, Otwocka 50
tel. 500 432 818
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz