Materiał Partnera

O czym musisz pamiętać, nim zdecydujesz się na kredyt?

O czym musisz pamiętać, nim zdecydujesz się na kredyt?

Niestety, czasem zdarzy się, że zabraknie nam gotówki na większe inwestycje. Tyczy się to domowych wydatków typu większy remont, zakup mieszkania lub samochodu, a także inwestycji firmowych małych czy średnich przedsiębiorstw lub jeżeli zastanawiamy się nad rozpoczęciem działalności, ale brak nam funduszy. Gdzie szukać pomocy? Co trzeba koniecznie wiedzieć, przed zdecydowaniem się na kredyt?

Nim zdecydujesz się na kredyt…

Zwróć przede wszystkim uwagę na rzeczywisty koszt kredytu, aby to sprawdzić, zorientuj się, jaka jest rzeczywista stopa rocznego oprocentowania, wtedy będziesz wiedzieć, jaki jest całkowity koszt kredytu łącznie z oprocentowaniem, kosztami przyznania kredytu i prowizją. Oczywiście, przeanalizuj dokładnie swój budżet, by wiedzieć, na jakiej wysokości miesięczne raty będzie Cię stać. Zastanów się także nad kwestią ubezpieczenia majątkowego firmy. Przy niższych kwotach nie jest ono konieczne, nie mniej jednak w przypadku jego posiadania, istnieje możliwość spłaty kredytu w wypadku śmierci kredytobiorcy, kalectwa i związanej z nim niezdolności do podjęcia pracy. Ubezpieczenie może być bardzo istotne w przypadku prowadzenia własnej firmy lub przedsiębiorstwa.

Wybierz przejrzystą placówkę udzielającą kredytów

Coraz częściej my – Polacy decydujemy się na otwarcie własnej działalności. Powodów jest dużo, istotne jednak skąd wziąć pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności. Nie każdy dysponuje kapitałem na start, nie każdy też otrzyma dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Możliwą, a często jedyną opcją pozostaje kredyt dla małych i średnich przedsiębiorstw. Istnieje możliwość kredytów bezgotówkowych jak i gotówkowych. Kredyt to jeszcze nie wszystko. Warto skorzystać również ze specjalistycznego doradztwa finansowego, które w ramach swoich usług oferuje placówka bankowa Grupadfqs Dom Finansowy Placówki Kredytowe Grażyna Gajdek w Skawinie. Ponadto dla firm z nawet kilkudniową działalnością, proponuje również usługi faktoringu, czyli umożliwienie prawie natychmiastowego zdobycia środków finansowych na dowolny cel- pożyczki nawet na spłatę zobowiązań w ZUS i US.

Dobrym rozwiązaniem które oferuje placówka jest również leasing, także dla firm z jednodniowym okresem funkcjonowania. We własnej firmie nie mając odpowiednich środków finansowych, możemy potrzebować samochodu, maszyn i innych urządzeń określonych jako środki trwałe. Możliwy jest też leasing nieruchomości. Leasing zwrotny umożliwia uzyskanie środków finansowych ze sprzedaży posiadanych urządzeń firmie leasingowej i przyjęcie ich do użytkowania w postaci leasingu.

Warto, wspólnie z doradcą finansowym przeanalizować wszystkie za i przeciw, i zdecydować się na wybór najlepszych rozwiązań finansowania naszej firmy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz