Materiał Partnera

Kredyt konsumencki – jakie są zalety popularnego produktu bankowego.

Kredyt konsumencki – jakie są zalety popularnego produktu bankowego.

Banki oferują swoim klientom coraz więcej atrakcyjnych produktów. Jednym z najbardziej popularnych jest kredyt konsumencki. Bardzo często zdarza się, że potrzebujemy określonego zastrzyku gotówki na konkretny cel. Niestety bywa też tak, że stan naszego konta nie pozwala na jego realizację. Dzięki pomocy banku nie musimy całymi miesiącami oszczędzać, by zakupić konkretną rzecz. Jakie są wady i zalety kredytów konsumenckich?

Zalety kredytu konsumenckiego

Celem kredytów konsumenckich jest dostarczenie kredytobiorcy środków finansowych na niemal dowolny cel. Planujesz remont mieszkania, a nie masz pewności, czy zdołasz się zamknąć w założonym budżecie? Naprawa auta u mechanika kosztowała więcej niż się spodziewałeś a może po prostu potrzebujesz chwili wytchnienia na karaibskiej plaży? Kredyt konsumencki pozwoli na realizację naszych planów bez konieczności wielomiesięcznego oszczędzania. Jak podkreśla specjalista z Banku Spółdzielczego w Działdowie z siedzibą w Lidzbarku – pożyczka tego typu wyróżnia się bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem, dzięki czemu bez trudu spłacimy zadłużenie. Cała kwota zostaje podzielona na dogodne dla klienta raty z możliwością spłaty automatycznej, co pozwala na bieżąco kontrolować stan swojego konta. Warto podkreślić, że warunki zawarcia kredytu konsumenckiego są często dużo bardziej atrakcyjne niż np. debet na karcie kredytowej. Ponadto możemy liczyć na długi okres kredytowania, a samo zobowiązanie – o ile pojawi się taka możliwość- możemy spłacić wcześniej. Dużą zaletą kredytu konsumenckiego jest także fakt, że nie musimy wykazywać przed bankiem, na co potrzebne są nam dodatkowe środki. Jeżeli tylko posiadamy dobrą zdolność kredytową, możemy liczyć na to, że pożyczka zostanie nam przyznana bez większych trudności.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu konsumenckiego?

Jak widać- zaciągnięcie kredytu konsumenckiego ma wiele zalet. Zanim jednak podpiszemy umowę kredytową, warto dokładnie zapoznać się z jej treścią. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście oprocentowanie. Jest ono uzależnione od długości okresu kredytowania, wysokości raty oraz całej sumy pożyczki. Najczęściej oprocentowanie wynosi w granicach 10-20%. Oczywiście najniższy procent są w stanie zaoferować nam duże i sprawdzone banki. Decydując się na wzięcie pożyczki w parabanku  możemy narazić się na dużo większe koszty około kredytowe. Ponadto banki bardzo często udzielają kredytów konsumenckich na warunkach promocyjnych, jeżeli tylko klient spełni określone wcześniej wymogi.

Kredyt konsumencki to dobre, szybkie i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują zastrzyku gotówki. Pamiętajmy jednak, by przed zaciągnięciem zadłużenia, uważnie przejrzeć ofertę kilku banków i wybrać tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Opracowanie:
Lidzbark, Nowy Rynek 18
tel. 23 696 60 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz