Materiał Partnera

Nowoczesne systemy osłonowe – żaluzje fasadowe

Nowoczesne systemy osłonowe – żaluzje fasadowe

Jednym z najbardziej nowoczesnych systemów osłonowych okien i przeszkleń są tak zwane żaluzje fasadowe. Ich zaletą jest możliwość pełnej automatyzacji procesu opuszczania i podnoszenia, a także stosowania w przypadku obiektów z niestandardowymi systemami okiennymi. Warto jednak wiedzieć, że tego typu wyroby oferują tylko najlepsi dystrybutorzy na rynku. Poznaj cechy oraz zalety nowoczesnych żaluzji fasadowych.

Eksperci od systemów osłonowych – to od nich kupisz żaluzje fasadowe!

W przypadku chęci wdrożenia w swoim domu lub firmie odpowiednich systemów osłonowych, a zarazem dekoracyjnych, warto podjąć współpracę z renomowanym przedsiębiorstwem, które wyróżnia się zatrudnianiem prawdziwych branżowych ekspertów. Istotna przy kooperacji jest szeroka oferta danego podmiotu. Powinna ona uwzględniać oferowanie markiz, pergoli, żaluzji drewnianych, żaluzji aluminiowych, rolet (rzymskie, zewnętrzne, materiałowe), czy moskitier w różnych stylach wnętrzarskich, a także o różnych parametrach technicznych. Bogatą ofertą produktową wyróżnia się między innymi firma MontiRol,  która współpracuje z takimi markami, jak Anwis, Mobilus, Tapparella, Somfy, Velux, Fakro, czy Selt. Konkurencyjność na rynku przedsiębiorstwo to uzyskuje jednak dzięki oferowaniu automatyzacji systemów osłonowych, a także nowoczesnych żaluzji fasadowych, które stały się nieodłączną częścią nowoczesnej architektury.

Wykorzystanie żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą one bowiem pełnić funkcję ochrony zewnętrznej okien o standardowych wymiarach, a także tych, które znacznie wychodzą poza uniwersalne miary. Tego typu systemy osłon świetnie sprawdzają się bowiem, jako osłony okien narożnikowych, dużych powierzchni przeszkleń, tarasów, balkonów, czy też całych fasad budynków. Najlepsze firmy oferują je w dwóch wariantach konstrukcyjnych, których wybór zależ od indywidualnych cech danego obiektu. Mowa o żaluzjach fasadowych z blachą ozdobną lub pod tynkiem. W obu przypadkach istnieje dowolność w wyborze odpowiedniego koloru, a także możliwości wdrożenia pełnej automatyzacji systemu. Sterowanie żaluzjami fasadowymi odbywać się może poprzez panel sterujący, pilot, smartfon lub też czujniki. To one uruchomią proces opuszczenia/podniesienia konstrukcji w zależności od ustalonego harmonogramu, temperatury zewnętrznej, kąta padania promieni słonecznych, czy też pory dnia.

Zalety żaluzji fasadowych

Wykorzystanie żaluzji fasadowych niesie za sobą nie tylko wiele zalet konstrukcyjny, pozwalających na stosowanie ich w różnego rodzaju obiektach. Tego typu systemy osłonowe sprzyjają między innymi leprze pracy klimatyzatorów w pomieszczeniach, usprawniają proces chłodzenia budynku latem i ogrzewania go zimą, czy też pozwalają na zapewnienie odpowiedniej ochrony antywłamaniowej budynku. Żaluzje fasadowe wygłuszają również dźwięki z zewnątrz i wyróżniają się przy tym bardzo designerskim zaprojektowaniem, który świetnie pasuje zarówno do budynków mieszkalnych, industrialnych, biurowych, jak i  reprezentacyjnych.

Opracowanie:
Lublin, Turystyczna 59
tel. 797 699 511
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz