Artykuł sponsorowany

Moskitiera – skuteczna ochrona przed owadami

Moskitiera – skuteczna ochrona przed owadami

Moskitiera to specjalna siatka, którą montuje się w otworach okiennych i drzwiowych, aby chroniła wnętrze mieszkania przed dostaniem się do niego owadów. Umożliwia swobodne wietrzenie pomieszczeń w okresie letnim, bez ryzyka dostania się do środka much czy komarów. Na rynku istnieje wiele rodzajów moskitier. Podpowiadamy, jaki rodzaj moskitiery wybrać oraz czy warto jest decydować się na takie rozwiązanie.

Moskitiera – dlaczego warto ją zamontować?

Latem bardzo uciążliwe są komary i muchy, które uprzykrzają nam życie i często zakłócają spokojny sen. Z ich powodu w upalne dni często rezygnujemy z otwarcia okien lub drzwi. Nasze problemy może rozwiązać moskitiera. Uniemożliwi ona dostanie się do wnętrza domu niechcianych owadów, a tym samym pozwoli na swobodne wietrzenie mieszkania o dowolnej porze dnia. Moskitiery są nieocenione, jeśli mieszkamy w sąsiedztwie lasów, parków czy zbiorników wodnych.

Producentem wysokiej jakości rolet jest firma TOBOF z Rudy Śląskiej, prowadzona przez Tomasza Filipiaka.

Rodzaje moskitier – kup odpowiedni model

Na rynku istnieje wiele rodzajów moskitier. Model, na który się zdecydujemy powinien być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb oraz parametrów okien i drzwi. Najtańszym rozwiązaniem są siatki, które przykleja się do ościeżnicy taśmą klejącą. Zapewniają ochronę, ale po pewnym czasie mogą zacząć się odklejać i gorzej pełnić swoją funkcję, są więc raczej rozwiązaniem tymczasowym. Najczęściej wybierane są moskitiery ramkowe z aluminium, na które naciągnięta jest siatka. Wykonuje się je pod wymiar i za pomocą uchwytów obrotowych montuje do ramy okiennej. Ich budowa sprawia, że możemy używać ich tylko w okresie letnim, a później demontować. Do wyboru mamy także moskitiery montowane na stałe. Ciekawą opcją są również moskitiery drzwiowe i plisowane, które sprawdzają się w przypadku okien i drzwi balkonowych ze względu na posiadanie prowadnic. Jeśli zastanawiamy się nad montażem moskitier całorocznych, warto przemyśleć wybór wersji roletowej, montowanej na zewnątrz. Moskitiery tego typu można łączyć z roletą zewnętrzną – siatka ukryta będzie pod pancerzem rolety. Są one wyposażone w mechanizm sprężynowy i prowadnice, co umożliwia komfortowe użytkowanie. Jeśli któryś z domowników jest alergikiem, warto rozważyć zakup moskitier antyalergicznych, które wyposażone są w siatkę przeciwpyłową, która uniemożliwi dostanie się do wnętrza nie tylko owadów, ale także alergenów – pyłków drzew, traw i kwiatów.)

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz