Artykuł sponsorowany

Nowoczesne metody docieplania budynków

Nowoczesne metody docieplania budynków

Oszczędność energii oraz powiązana z nią dbałość o środowisko naturalne zmusza naukowców i producentów materiałów budowanych do wdrażania nowoczesnych metod termoizolacyjnych budynków i obiektów użytkowych. Ostatnio coraz większą rolę odgrywa izolacja termiczna natryskową pianą poliuretanową. Warto zapoznać się z argumentami, przemawiającymi za jej stosowaniem.

Argument nr 1 - niski współczynnik przewodzenia ciepła

W porównaniu do sprawdzonych i tradycyjnych metod izolacji termicznej budynków metoda natrysku pianą PUR wyróżnia się nowoczesnością technologii oraz wyjątkową efektywnością. Największą zaletą piany poliuretanowej jest bardzo dobra izolacja termiczna. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła warstwa pianki może mieć mniejszą grubość niż tradycyjne materiały izolacyjne przy zachowaniu takiej samej skuteczności ochrony. Skutecznie izoluje w zakresie temperatur od -50°C do +130°C, a krótkotrwale nawet przy 200°C. Oprócz doskonalej termoizolacyjności jest świetnym izolatorem akustycznym. Izolacje natryskowe pianą PUR mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Jak przebiega proces ocieplania budynków metoda natryskową?

Metoda natryskowa polega na mechanicznym rozprowadzeniu warstwy izolacyjnej piany PUR na ocieplaną powierzchnię. Wykonuje się to specjalnymi agregatami zaopatrzonymi w dysze i prowadzi w sposób ciągły, unikając przerw technologicznych i łączenia materiału. Do termoizolacji stosuje się dwa rodzaje piany. Pianą zamkniętokomórkową izoluje się fundamenty, ściany i miejsca podmokłe. Natomiast piana otwartokomórkowa doskonale sprawdza się do termoizolacji konstrukcji drewnianych, poddaszy czy wypełnień szkieletowych. Technika natryskowa stosowana jest nie tylko do ocieplania domów i budynków wielokondygnacyjnych, ale także do izolacji konstrukcji stalowych, chłodni i armatury przemysłowej. Metodę natryskową oferuje wiele nowoczesnych firm. Jedną z nich jest Termoizolacja z Włocławka.

Zalety natryskowej izolacji pianą PUR

Zasadniczą zaletą tej techniki jest brak mostków termicznych. Dlatego nowoczesny natrysk pianą zapewnia budynkom i obiektom skuteczną termoizolację, która pozwala na duże oszczędności energetyczne. Ważną cechą warstwy izolacyjnej jest brak szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka. Wykazuje ona dużą odporność na wilgoć oraz większość rozpuszczalników organicznych, a także na kwasy i zasady, a na dodatek nie zmienia swoich parametrów mechanicznych pod wpływem procesu starzenia. Ocieplenia pianką nie są niszczone przez gryzonie i owady oraz nie stanowią atrakcyjnego podłoża dla rozwoju pleśni i grzybów. Piany PUR są łatwe w obróbce, lekkie i wygodne w aplikacji. Dzięki temu prace termoizolacyjne mogą być prowadzone szybko i bez odpadów materiałowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz