Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o łącznikach mechanicznych WEBER do systemów ociepleń?

Co warto wiedzieć o łącznikach mechanicznych WEBER do systemów ociepleń?

Tworzenie pięknej, żywotnej i odpornej na straty ciepła elewacji to niełatwe zadanie. Prócz doboru odpowiedniej techniki termomodernizowania ścian zewnętrznych wraz z zakupem odpowiedniego materiału izolacyjnego, ważne jest również wybranie solidnego systemu mocującego. Obecnie na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się łączniki mechaniczne WEBER (weber.therm SLD-5 oraz weber.therm SRD-5) o stosunkowo szerokim zastosowaniu. Czym się one wyróżniają i gdzie można je kupić?

Czym są łączniki mechaniczne do systemów ociepleń?

Zanim przedstawimy nowoczesną technologię łączników mechanicznych marki WEBER, warto wiedzieć, czym owe łączniki są. Uznaje się je za elementy mocujące systemy ociepleń zewnętrznych, które nie tylko powinny być stabilizowane poprzez zaprawy i kleje, ale właśnie dzięki dodatkowym  akcesoriom łączącym. To one gwarantują mocniejszą i trwalszą stabilizację, dłuższą żywotność ocieplonej fasady, a także lepszy efekt wizualny. Pozwalają one również wykonywać prace termomodernizacyjne znacznie szybciej, również w przypadku występowania niekorzystnych warunków pogodowych. Nic zatem dziwnego, że rodzajów łączników mechanicznych do systemów ociepleń jest na rynku wiele, od standardowych kołków do styropianu, po wyroby innowacyjne takie jak produkty uznanej marki WEBER.

Dodać warto, że najlepsze łączniki mechaniczne do systemów ociepleń sprawdzają się zarówno przy pracach elewacyjnych z użyciem wełny mineralnej, jak i przy inwestycjach opartych o styropian np. w modelu grafitowym. Firmy budowlane przygotowują z ich użyciem termomodernizacje nowych domów jednorodzinnych, starszych kamienic i bloków z wielkiej płyty, a nawet obiektów drewnianych czy tych w konstrukcjach stalowych.

Rodzaje łączników mechanicznych marki WEBER

Producent WEBER przygotował dwa rodzaje łączników mechanicznych, które zabezpieczają systemy ociepleń przed agresywnym działaniem wiatru. Badania wykazały również, iż akcesoria te znacznie przenoszą obciążenia termiczne podczas okresowych zmian temperatury całej elewacji, co sprzyja tworzeniu naprawdę solidnych termomodernizacji nawet w przypadku starszych budynków i problematycznych nierównych podłoży. W sklepach z artykułami budowlanymi znaleźć można zatem łączniki mechaniczne weber.therm SLD-5 oraz weber.therm SRD-5. Czym się one od siebie różnią?

W pierwszym przypadku mowa o łącznikach wbijanych, a w drugim o elementach wkręcanych. Oba systemy wyposażone są zaś w specjalną bardzo wytrzymałą poliamidową końcówkę oraz żebrowany talerzyk o wysokim stopniu usztywnienia. Trzpieniem jest zaś galwanizowana stal, która przez lata nie ulega uszkodzeniu i utrzymuje swoje wyjściowe parametry techniczne.

Zalety łączników mechanicznych WEBER do systemów ociepleń

Łączniki mechaniczne weber.therm SLD-5 i SRD-5, a także inne podobne im akcesoria montażowe, cechują się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła w punkcie. Wykonawcy nowoczesnych termomodernizacji nie muszą zatem martwić się o tworzenie niepożądanych mostków termicznych. Niwelowane są one dodatkowo dzięki specjalnym talerzykom dociskowym, które ułatwiają również prace monterskie.

Niewątpliwą zaletą łączników mechanicznych WEBER są również różne warianty długości. Mimo tego nie wymagają one dużej głębokości zakotwienia – w przypadku podłoża monolitycznego jest to nawet zaledwie 25 mm. Sprzedawcy oraz ekipy remontowe doceniają te produkty również za wysoką odporność na wyrywanie, przeciąganie, a także za niebywałą nośność. Wszystkie parametry są dokładnie przebadane, a produkty opatrzone są właściwymi branżowymi certyfikatami.

Gdzie kupić wysokiej klasy łączniki mechaniczne?

Łączniki mechaniczne w formie kołków do styropianów znaleźć można w każdym sklepie budowlanym. Wyroby marki WEBER dystrybuują najlepsi dostawcy w kraju, w tym firma FUDAL. Sklep ten oferuje zarówno stacjonarne, jak i internetowe zakupy, słynąc również z szerokich usług remontowo-budowlanych. Ta wieloletnia praktyka w tworzeniu wydajnych systemów dociepleniowych pozwoliła takim przedsiębiorstwom docenić nowoczesne technologie mocujące przeznaczone izolacjom termicznym.

Kupując łączniki mechaniczne WEBER lub innego producenta, warto też stawiać na powiązane z nimi produktowo kleje do mocowania płyt styropianowych czy tych z wełny mineralnej. Szczególnie polecane są zaprawy klejąco-szpachlowe, które prócz silnych własności wiązania pozwalają zatopić siatkę zbrojeniową. Takie uniwersalne mieszanki stanowią również wyprawki tynkarskie, czego przykładem jest produkt weber KS143. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz