Materiał Partnera

Nie tylko angielski – jakimi językami mówią Polacy?

Nie tylko angielski – jakimi językami mówią Polacy?

Znajomość angielskiego w dzisiejszych czasach to niemal obowiązek. Dlatego coraz więcej Polaków chce poznawać też inne języki, żeby poszerzyć horyzonty i zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Angielski to podstawa

Coraz więcej Polaków szczyci się znajomością języka angielskiego. Przy takiej popularności umiejętność posługiwania się tym językiem obcym przestaje być szczególnym atutem. Znajomość angielskiego to podstawa. Ale jeśli chcemy się wyróżnić, powinniśmy nauczyć się na przykład rosyjskiego, niemieckiego lub… arabskiego! Trudno liczyć na to, że bardziej egzotyczne języki poznamy w zwykłej szkole. Dlatego warto skorzystać ze specjalnych kursów. Tylko tak możemy mieć pewność, że nauka przebiegać będzie szybko, a lekcje poprowadzą profesjonalni lektorzy i native speakerzy.

Języki obce w Polsce

W jakich językach mówią Polacy? Z raportu wykonanego przez TNS wynika, że ponad połowa z nas, poza językiem ojczystym, posługuje się także przynajmniej jednym językiem obcym. 44% badanych przyznało się, że nie zna żadnego języka poza polskim. A aż 15% zadeklarowało, że potrafi się porozumiewać w co najmniej dwóch obcych językach. Poza angielskim, największą popularnością cieszy się język rosyjski. Trzeci jest język niemiecki. Niewielki odsetek ankietowanych deklarował też znajomość francuskiego, włoskiego lub hiszpańskiego. Warto zauważyć, że z biegiem czasu coraz mniej Polaków przyznaje, że zdarzyła im się sytuacja, w której natknęli się na nieprzebytą barierę językową – wynika to prawdopodobnie z faktu, że już na poziomie szkół podstawowych uczy się dziś przynajmniej dwóch języków – np. angielskiego i niemieckiego.

Jakich języków warto się uczyć?

Dobra znajomość języków obcych przyda się na wakacjach oraz podczas poszukiwania trudno dostępnych informacji w sieci. Najczęstszym powodem nauki języków jest jednak chęć znalezienia dobrze płatnej pracy. Najwięcej pracodawcy są gotowi zapłacić za znajomość najmniej popularnych języków, jednak liczba ofert skierowanych do ludzi biegle mówiących po japońsku czy po arabsku zawsze będzie niewielka. Dlatego czasem, zamiast poznawać podstawy tak egzotycznej mowy, lepiej skupić się na doszlifowaniu niemieckiego czy francuskiego. Warto zainwestować w profesjonalny kurs, bo pieniądze, które na niego wydamy, zwrócą się dzięki wyższej pensji. Szeroką ofertą nauczanych języków obcych dysponuje szkoła językowa Just Time. Metoda Callana. Zapisując się na kurs, można poznać język rosyjski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, a także japoński i arabski. Warto spróbować, bo dla poliglotów świat stoi otworem!

Źródło: tnsglobal.pl

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz