Materiał Partnera

Dlaczego warto zapisać się na kurs hiszpańskiego?

Dlaczego warto zapisać się na kurs hiszpańskiego?

Język angielski nieco Ci spowszedniał? Istnieją ciekawe alternatywy, przynoszące równie wiele korzyści i przyjemności z nauki. Świetny przykład stanowi język hiszpański. Obecnie jego znajomość deklaruje jedynie niecałe 5% Polaków. Można jednak podejrzewać, że z czasem ilość ta będzie wzrastać. Kurs hiszpańskiego to doskonały wybór dla osób myślących o pracy w międzynarodowym środowisku, wyjazdach oraz podróżach za granicę.

Trzeci język świata

Statystyki nie kłamią – hiszpański to trzeci najczęściej używany język na świecie, posiadający status języka urzędowego w aż 21 krajach. Według rozmaitych źródeł, hiszpańskim posługuje się na co dzień między 500 a 650 milionów osób! Korzystają z niego mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego, a także krajów zachodnioafrykańskich i południowoamerykańskich. W związku z dużą ilością latynoskich imigrantów, hiszpański stał się również drugim, nieoficjalnym językiem Stanów Zjednoczonych. Ze znajomości hiszpańskiego skorzystają zatem nie tylko osoby szukające pracy na rynku międzynarodowym, ale też wielbiciele podróży planujący wyprawy do krajów Ameryki Łacińskiej i innych, egzotycznych zakątków naszego globu.

Język piosenki i… telenowel

Język hiszpański jest mocno zakorzeniony w kulturze światowej. Piosenki latynoamerykańskie podbijają listy przebojów, dobrze ma się hiszpańskie kino. Tasiemcowe telenowele stanowią symbol kiczu, ale jednocześnie budzą dość sympatyczne skojarzenia – przede wszystkim wśród starszych osób, które miały przyjemność oglądać je w telewizji. Hiszpański prymat w sporcie – zwłaszcza w piłce nożnej – sprawia, że nie brak kibiców, którzy znają choć kilka hiszpańskich słówek (wbrew pozorom, nie tylko tych brzydkich!). Ogrom materiału na którym da się zbudować wiedzę lingwistyczną może więc zaskakiwać. Dzięki temu nauka jest jeszcze przyjemniejsza, a jej efekty dostrzegalne w codziennym życiu.

Świetlana przyszłość hiszpańskiego?

Z wymienionych powodów, język hiszpański cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Jego potencjał jest dostrzegany już na poziomie szkół średnich. Nie sposób też pominąć kierunków iberystycznych na uczelniach wyższych. Ciekawym sposobem przyswojenia wiedzy z zakresu języka hiszpańskiego jest uczęszczanie na zajęcia Jagiellońskiego Centrum Językowego. JCJ to międzywydziałowa jednostka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, oferująca ogólnodostępne kursy w ponad dziesięciu językach obcych. Informacje dotyczące opłat i przebiegu kursu można znaleźć na stronie internetowej placówki. Pracownicy, doktoranci oraz studenci UJ i CMUJ mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz