Materiał Partnera

Nie chcesz utonąć w tonach papierów i dokumentów urzędowych - skorzystaj z usług biura obrachunkowego

Nie chcesz utonąć w tonach papierów i dokumentów urzędowych - skorzystaj z usług biura obrachunkowego

Doradztwo podatkowe, jak sama nazwa wskazuje, polega przede wszystkim na udzielaniu porad w zakresie szeroko pojętych praw oraz obowiązków wynikających z istniejącego w naszym kraju prawa podatkowego. Powyższa definicja doradztwa podatkowego jest stosunkowo ścisła, lecz niedostateczna, biorąc pod uwagę panujące obecnie przepisy prawne. Zlecenie obsługi księgowej na zewnątrz rozwiązuje większość powyższych problemów. Każde biuro księgowe ma obowiązek posiadania ubezpieczenia OC, więc w razie potrzeby można więc dochodzić rekompensaty szkody. Ponadto zdecydowana większość biur rachunkowych zadowala się ubezpieczeniem w minimalnym wymaganym zakresie, ale coraz więcej biur lepiej zabezpiecza interesy swoich Klientów podwyższając wartość oraz zakres swoich polis ubezpieczeniowych. Żeby więc nie zaniedbać spraw urzędowych, warto skorzystać z usług biura obrachunkowego i doradztwa podatkowego.

Kiedy potrzeba skorzystać z usług biura obrachunkowego?

Kiedy prowadzimy małą firmę i nie możemy pozwolić sobie na dodatkowe stanowisko księgowego, warto zwrócić się o pomoc do biura, które załatwi na nas sprawy urzędowe, rozliczy podatki itp. W takich biurach jak Biuro Obrachunkowe I Doradztwa Podatkowego Knopp Józef Sp. Z O.O. Sp.k. Zazwyczaj specjalizują się w świadczeniu usług z zakresu rachunkowości, a także w doradztwie podatkowym. Ich oferta skierowana jest do właścicieli małych i średnich firm. Współpracują zarówno z firmami polskimi, jak i przedsiębiorstwami z udziałem kapitału zagranicznego. Do usług takich biur należą:

  • prowadzenie ksiąg handlowych,

  • prowadzenie ksiąg podatkowych,

  • prowadzenie spraw pracowniczych,

  • rozliczenia podatkowe,

  • rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych,

  • prowadzenie rejestrów VAT,

  • prowadzenie sprawozdawczości dla GUS-u,

  • przygotowanie przelewów.

Biura obrachunkowe i doradztwa podatkowego zajmują się obsługą systemów księgowo-płacowych. Sporządzają umowy o pracę, listy płac czy świadectwa pracy. Oferują prowadzenie kartotek pracowników klientów, a także tabel amortyzacyjnych. Wypełniają dokumenty kredytowe, załatwiają także zaświadczenia z ZUS i US. Zapewniają doradztwo w sprawie pozyskania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Przeprowadzają badania i sprawują nadzór nad sprawami podatkowymi osób prawnych. Na prośbę klienta prowadzącego własną działalność gospodarczą, przeprowadzają tzw. optymalizację podatkową. Trudnią się również weryfikacją podatkową pod kątem świadczeń pracowniczych. Współpraca z takim biurem, to same korzyści dla firm!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz