Materiał Partnera

Naturalne suplementy diety – wyciąg ze spiruliny i magnez z wód macierzystych

Naturalne suplementy diety – wyciąg ze spiruliny i magnez z wód macierzystych

Suplementy diety wspomagają pracę ludzkiego organizmu. Szczególnie wartymi uwagi są te pochodzące z natury, w tym magnez z wód macierzystych oraz wyciąg ze spiruliny. Sprawdźcie na czym polega ich działanie.

Magnez morski z obniżoną zawartością sodu

Magnez z wód macierzystych odznacza się niską zawartością sodu. Uzyskuje się go z wody morskiej pochodzącej z chronionych basenów solankowych z Guerande, miejscowości znajdującej się w Krainie Loary we Francji. Tamtejsze baseny są jednymi z ostatnich miejsc we Francji, w których produkuje się sól metodą ręczną.

-Kiedy kończy się w Guerande sezon zbierania soli, to pobiera się z basenów pozostałą w nich wodę morską, którą następnie poddaje się destylacji. Jest ona bogata w magnez, a także zawiera sole mineralne i oligoelementy, które w ich naturalnej formie można znaleźć w wodzie oceanicznej. Wodę morską filtruje się w ten sposób, by wyciągnąć z niej jak największą ilość sodu. Co więcej, poddaje się ją pasteryzacji na zimno, dzięki czemu zachowuje odżywcze mikroskładniki – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący firmę ALTORIA, importera produktów francuskich, w którego ofercie znaleźć można suplement diety zawierający magnez z wód macierzystych.

Magnez morski poprawia równowagę neuromuskularną i reguluje metabolizm energetyczny. Ponadto, jest konieczny dla prawidłowego funkcjonowania systemu nerwowego.

Wyciąg ze spiruliny

Spirulina to jedna z najstarszych form życia na Ziemi. To naturalna, niebiesko-zielona mikroalga, której nazwa pochodzi od spiralnego kształtu. Niektórzy eksperci twierdzą, że spirulina odegrała znaczącą rolę w produkcji tlenu w atmosferze. Obecnie uznaje się ją za pożywienie najbardziej bogate w składniki odżywcze.

Równie cenny co sama spirulina jest jej płynny wyciąg, czyli fykocyjanina – barwnik obdarzony silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, odtruwającymi oraz podnoszącymi odporność. W suplementach diety można znaleźć go wraz z rozpuszczalnymi w wodzie ze spiruliny składnikami, takimi jak aminokwasy, proteiny, enzymy, polisacharydy czy sole mineralne. Wzbogacony jest także o wodę morską bogatą w minerały i oligoelementy.

Wyciąg ze spiruliny jest pomocny w przypadku zmęczenia i przetrenowania. Zaleca się stosowanie tego suplementu diety również w czasie rekonwalescencji po urazach. Z tego powodu po ten suplement diety sięgają sportowcy wytrzymałościowi.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz