Materiał Partnera

Naklejki na ścianę w pokojach dziecięcych. Hit czy kit?

Naklejki na ścianę w pokojach dziecięcych. Hit czy kit?

Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego to świetny sposób na szybką i ciekawą aranżacje przestrzeni. Dzięki nim można bez długotrwałego remontu stworzyć pokój małej księżniczki, strażaka oraz praktycznie każdy, jaki dziecko sobie tylko wymarzy. Czemu naklejki na ścianę są obecnie tak popularne? Dowiedz się, jakie zalety ma ich stosowanie oraz jak to możliwe, że stały się prawdziwym hitem dziecięcych pokoi.

Naklejki na ścianę do pokoju dziecka – hit czy kit?

Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że naklejki ścienne to świetny sposób na odświeżenie pokoju, bez konieczności długotrwałego remontu. Ich niewątpliwą zaletą jest szybka aplikacja, która trwa ok. 30 minut (w zależności od ilości oraz rozmiarów naklejek). Korzyścią tego rozwiązania jest także fakt, że przy ich pomocy bardzo szybko można stworzyć pokój zgodny z gustem dziecka. Producenci oferują duży wybór naklejek m.in. z bohaterami z bajek, zwierzętami, pojazdami, roślinami itd. Tym samym, w prosty sposób można stworzyć wymarzoną przestrzeń dla malucha. Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego to również oryginalny sposób na aranżację, gdyż dzięki nim ściany będę jedyne w swoim rodzaju. Można wybrać np. dekoracje, które będą umieszczone na ścianie oraz suficie, przez co maluch będzie mógł do woli fantazjować. Z kolei np. naklejki samoprzylepne z papieru kredowego umożliwi pisanie po nim dzieciom – taki kącik na wysokości jego oczu z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem przestrzeni.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest to, że naklejki ścienne świetnie sprawdzają się na innych, płaskich i równych powierzchniach, więc z powodzeniem można udekorować nimi szafki, półki i stoliki – podkreśla specjalista ze sklepu Magicznesciany.pl.

Bezpieczeństwo i ekologia

Kolejną zaletą, która przemawia za użyciem naklejek ściennych do pokoju dziecka jest to, że są one w pełni bezpieczne. Większość z nich, w przeciwieństwie np. do farb, nie wytwarza toksycznych oparów, przez co można swobodnie udekorować nimi pokój malucha. Aby mieć pewność, że dekoracje ścienne są idealne, przed ich zakupem, warto upewnić się, że nie są drukowane przy użyciu tradycyjnych metod, a według tych innowacyjnych, czyli z użyciem druku lateksowego. Ponadto, warto również zaznaczyć, że naklejki ścienne to rozwiązanie ekologiczne, które przynosi niewielką szkodę dla środowiska. Gdy w jakiś sposób zabrudzą się, to wystarczy je przetrzeć i tyle, nadal będą mogły służyć wiele lat.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz