Materiał Partnera

Nowy wymiar sztuki – designerskie dekoracje ze szkła artystycznego!

Nowy wymiar sztuki – designerskie dekoracje ze szkła artystycznego!

Nowoczesne budownictwo, a także awangardowa sztuka łączą się dzisiaj ze sobą, czego efektem są zapierające dech w piersiach instalacje dekoratorskie, z którymi można spotkać się w hotelach, centrach handlowych, galeriach sztuki, instytucjach publicznych oraz kulturalnych, a jak się okazuje, coraz częściej również w domach. Szczególnie warto podkreślić niezwykłość szkła artystycznego – surowca, który swoją prostotą, czystością oraz nawiązaniem do natury zachwyca już teraz i będzie nadal zaskakiwał.

Szkło artystyczne we wnętrzach

Budownictwo XXI wieku, a także wnętrzarstwo charakteryzuje się wykorzystaniem szkła budowlanego, które pokrywa fasady budynków, pełni funkcję konstrukcji nowoczesnych „niebiańskich” dachów, czy też przezroczystych tarasów. Pomieszczenia wypełniają zaś szklane ściany działowe, posadzki, meble, czy panele ścienne. To nie wszystko jednak, co może zaoferować nam dzisiaj wysokiej jakości szkło, które wbrew pozorom jest materiałem o niezwykłej trwałości oraz właściwościach, które na równi stawiają go z drewnem, metalem, tworzywami sztucznymi, czy betonem. Warto podkreślić piękno szkła artystycznego, które wykorzystywane jest dzisiaj do tworzenia designerskich, bardzo kreatywnych i niepowtarzalnych dekoracji w różnych obiektach – przestrzeniach komercyjnych, publicznych oraz mieszkalnych. Mowa między innymi o wyrobach takich jak lampy, stoliki, szklane blaty oraz drzwi, czy rzeźby. Wykonywane są one przez profesjonalne artystyczne pracownie, których efekty pracy za wiele lat będą zaliczane do prawdziwych dzieł sztuki z naszych czasów! Warto przyjrzeć się między innymi ofercie niewielkich detalicznych wyrobów, a także większych instalacji firmy Barańska Design, która specjalizuje się w tworzeniu przedmiotów ze szkła artystycznego metodą formowania ręcznie na gorąco. Jeśli chcesz zatem, aby Twoje wnętrza były niepowtarzalne, zapoznaj się z przykładowymi realizacjami tejże pracowni na jej stronie internetowej i wykreuj w swojej głowie wręcz magiczne kształty, które będą ozdobami ścian, mebli, czy staną się konstrukcją oświetleniową. Pamiętaj, ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Spadające gwiazdy zatrzymane w czasie – przykład niezwykłej instalacji

Szkło w architekturze urbanistycznej, publicznej, czy mieszkaniowej jest dzisiaj wyrazem podkreślenia związku człowieka z naturą. Przykładem jest wręcz nieziemska instalacja „Sea Flowers”, która przypomina spadające gwiazdy zatrzymane w czasie, rozbite setki kryształów unoszących się w powietrzu, czy też tytułowe morskie kwiaty, które zdobią między innymi cudowne rafy koralowe. Konstrukcja ta została wykonana z ponad 22 tysięcy elementów szkła artystycznego, a także dziewięciu kilometrów światłowodów, ważąc łącznie 1,5 tony. Instalacja unosząca się w budynku gdańskiego hotelu Hilton pokazuje, jak niezwykłe mogą być dzisiejsze wyroby szklane – większość z nich to prawdziwe perełki sztuki, które również dzięki odpowiedniemu oświetleniu mogą zmieniać swoją estetykę za dnia lub w nocy. Warto jednak podkreślić to, że nie tylko wielkie instalacje potrafią zachwycić swoim urokiem. Artystyczny wyraz prac wykonywanych ze szkła artystycznego jest również doceniany w detalach, które świetnie harmonizują się z wnętrzami domów w różnych stylach – od modernistycznego począwszy, na klasycznym kończąc.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz