Artykuł sponsorowany

Najpopularniejsze zabiegi w polskich sanatoriach

Najpopularniejsze zabiegi w polskich sanatoriach

Wybierając się do sanatorium, nie tylko marzymy o odpoczynku w wyjątkowo spokojnym miejscu, liczymy przede wszystkim na poprawę stanu naszego zdrowia. Dzisiaj, możemy dosłownie przebierać w ofertach – lista specjalistycznych placówek, położonych w różnych zakątkach Polski zdaje się nie mieć końca. Najnowocześniejsze z nich oferują szeroki zestaw przydatnych zabiegów leczniczych, o których to opowiemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Chwilę dla siebie, o jaką tak ciężko w natłoku codziennych spraw, z pewnością znajdziemy w malowniczo położonym ośrodku. Takich w końcu nie brakuje – przecież obecność pięknej przyrody jest niejako wpisana w specyfikę uzdrowiskowego wypoczynku. Miejsca takie jak Krynica-Zdrój, szczycąca się między innymi znakomitym sanatorium Leśnik-Drzewiarz, zachwycają, niosąc jednocześnie wyjątkowe ukojenie. Kilka tygodni w lokalizacji takiej jak ta, może zdziałać prawdziwe cuda. Pacjenci korzystający z porad lekarskich, konsultacji dietetycznych i przede wszystkim skutecznych zabiegów, wrócą do domów w dobrym samopoczuciu, tryskając przy tym energią.

Masaż

Nie będzie żadnym zaskoczeniem to, że nasz krótki wykaz rozpoczynamy od masażu. Jego klasyczna odmiana, wykonywana przez doświadczonego fizjoterapeutę, wskazana jest właściwie wszystkim – jako niezwykle pomocna podczas schorzeń kości, stawów i ścięgien. Uśmierzenie bólu, to oczywiście nie jedyna jego zaleta. Warto w tym miejscu wymienić także pobudzenie przemiany materii, poprawę krążenia i ogólne psychiczne odprężenie. Dodatkowo, wpływając na sprężystość tkanek, masaż inicjuje jakże ważne dla mięśni, pozbywanie się toksyn.

Podwodna odmiana tej właśnie terapii, polega na polewaniu wybranych obszarów skóry, silnym strumieniem wody – wody, warto to zaznaczyć, o odpowiedniej temperaturze i składzie chemicznym. Zalety? Zwiększa stopień ukrwienia, a powodując spore rozluźnienie, wprowadza w stan prawdziwego relaksu ciała i umysłu.

Kinezyterapia

To nic innego, jak rehabilitacja ruchowa pod okiem lekarza. Z tego powodu, zwykle stosuje się ją we wszelkiego typu stanach pourazowych, a także chorobach, przy których niezbędne jest usprawnienie mięśni i stawów. Jak wiadomo, gimnastyka oraz przeróżne ćwiczenia – podstawowe i specjalne – działając na określone partie ciała, przyczynia się do większej sprawności fizycznej.

Inhalacja

Zabiegi lecznicze zwane inhalacjami, bazują na wdychaniu roztworów leków, jak również pary pochodzące z wód mineralnych. Wykonywane za pomocą specjalistycznej aparatury, są niezwykle pomocne w różnorakich problemach dróg oddechowych. Działając rozkurczowo na oskrzela, ułatwiają chociażby wykrztuszanie wydzieliny. Ten rodzaj leczenia, okazuje się przydatny przy kłopotach związanych z nosem, zatokami, gardłem, a także oczywiście płucami – pacjenci z alergiami oraz astmą, powinni się nim poważnie zainteresować.

Krioterapia

To metoda, wykorzystująca korzystne działanie niskich temperatur na organizm. Jej stosowanie, polegające na miejscowym schłodzeniu ciała, przywraca równowagę właściwie wszystkim narządom i układom. Co konkretnie daje nam systematyczna krioterapia? Wymienić na pewno możemy: uśmierzenie bólu, złagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie napięcia mięśni i zniwelowanie obrzęków. Wszystko to przekłada się na krótszy czas leczenia danej kontuzji – a to już naprawdę niemały sukces.

Kąpiel solankowa

Ta technika kąpieli, dobrze zrobi wszystkim, cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe i inne przewlekłe problemy reumatyczne, ale pomoże także ludziom skarżącym się na ból zatok i ogólne dolegliwości dróg oddechowych. Na jakie rezultaty możemy liczyć? Za przykład niech posłuży, osłabienie pobudliwości nerwów czuciowych, przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na krążenie. Ponadto, co nieprzeciętnie istotne, kąpiel solankowa normalizuje ciśnienie tętnicze, reguluje metabolizm skóry, poprawiając znacznie jej odporność. Woda chlorkowo-sodowa, stosowana podczas przeprowadzania zabiegów, jest bogata w związku magnezu, siarki, wapnia oraz potasu. Oprócz tego, zawiera w sobie brom, siarkowodór i dwutlenek węgla.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz