Materiał Partnera

Poznaj najlepsze leczenie uzdrowiskowe!

Poznaj najlepsze leczenie uzdrowiskowe!

Turnus w uzdrowisku to przyjemna forma terapii. Wykorzystuje się tu walory miejscowego środowiska naturalnego. Zdrowotny mikroklimat, miła atmosfera, spacery ukwieconymi parkami to tylko niektóre z atrakcji Ciechocinka. Tutejsze sanatoria mają znakomitą renomę, tu od lat przyjeżdża się po zdrowie!

Słynny Ciechocinek

Najpopularniejsze polskie uzdrowisko – Ciechocinek – to niewielka miejscowość leżąca między Toruniem a Włocławkiem, na terenie Kujaw. Podejmuje się tu leczenie dzieci i dorosłych cierpiących na choroby narządu ruchu, metaboliczne, cukrzycę, schorzenia układu nerwowego, oddechowego, krążenia. Poddaje się tu terapii także osoby leczące się na niepłodność i schorzenia ginekologiczne.

W Ciechocinku wydobywano najpierw sól, warzelnię otwarto w 1832 r., a od 1836 r. zaczęto wykorzystywać solankę do celów leczniczych. W następnych latach zaczęła się budowa obiektów uzdrowiskowych. W drugiej połowie XIX wieku miejscowość zaczęła rozkwitać. Powstawały piękne drewniane domy, w 1851 roku wybudowano galerię spacerową z kaplicą, pijalnię wód, estradę koncertową. W 1856 roku zaczął działać w Ciechocinku teatr letni, otworzono cerkiew i ogród spacerowy. W okresie międzywojennym Ciechocinek przeżywał intensywny rozwój. Stał się nowoczesnym i największym uzdrowiskiem na nizinach Polski.  W 1922 roku Sejm RP przyjął ustawę o uzdrowiskach, dzięki czemu Ciechocinek został włączony do elitarnego grona uzdrowisk państwowych.

Nowoczesne obiekty, znakomici specjaliści, szeroki zakres badań

Obecnie w Ciechocinku funkcjonują najnowocześniejsze obiekty, w których prowadzi się specjalistyczne terapie lecznicze. Pod Tężniami im. Jana Pawła II Klinika Uzdrowiskowa posiada znakomitą bazę Wellness & SPA z 4 basenami z aseptycznej stali nierdzewnej, 4 saunami, Kryształową Komnatą Solną z minitężnią, Prysznicem Wrażeń i Słoneczną Łąką do kąpieli słonecznych.

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II w Ciechocinku funkcjonuje już ponad 35 lat. Zajmuje się głównie terapią różnych dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa, dyskopatią, rwą kulszową, migrenami kręgopochodnymi, bólem mięśni i stawów, stanami zapalnymi stawów, stanami po urazach i operacjach ortopedycznych, nadciśnieniem tętniczym i innymi. Wielu zadowolonych pacjentów uważa, że znaleźli tu prawdziwą pomoc i leczenie na światowym poziomie.

Dla lekarzy Kliniki Pod Tężniami najważniejsze jest dobro pacjentów, dlatego diagnostyka przeprowadzana jest kompleksowo. Klinika posiada własne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe Układu Ruchu. Dysponuje rozbudowaną diagnostyką kardiologiczną. W klinice wykonać można także: badanie słuchu, badanie spirometryczne, specjalistyczne badania krwi i zdiagnozować wiele chorób.

 A co można robić po zabiegach?

Pobyt w Ciechocinku to nie tylko leczenie i relaks. Pacjenci znajdą tu również inne atrakcje i wydarzenia kulturalne, takie jak m.in. koncerty, wieczorki taneczne z muzyką na żywo, biesiady, grille, ogniska. Organizowane są także wycieczki tramwajem konnym po Ciechocinku i okolicach, wycieczki autokarowe do atrakcyjnych turystycznie miejscowości, jak np. Toruń.

Warto też odwiedzić warzelnię soli wraz z tężniami, jest to wyjątkowy na skalę światową zespół obiektów zabytkowych. Od ponad 180 lat wytwarzana jest tu sól spożywcza i produkty lecznicze, takie jak np. Ciechociński Szlam Leczniczy. Część warzelni przekształcono w muzeum, gdzie znajdziemy również eksponaty związane z powstaniem i rozwojem działalności uzdrowiskowej w Ciechocinku.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz