Materiał Partnera

Najpopularniejsze projekty domów ostatnich lat

Najpopularniejsze projekty domów ostatnich lat

Ostatnimi czasy wśród rozwiązań architektonicznych domów jednorodzinnych coraz popularniejsze stają się nowoczesne, praktyczne, energooszczędne i minimalistyczne rozwiązania cechujące się zwartą bryłą na planie prostokąta oraz prostym dachem. Zrównoważone kształty z tak zwanym dwuwpadowym dachem to rozwiązania uniwersalne, doskonale komponujące się z otoczeniem. Co jeszcze warto wiedzieć o najświeższych rozwiązaniach architektonicznych dla domów jednorodzinnych? Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

,,Nowoczesne stodoły''

,,Trochę miejskie, trochę wiejskie’’ domostwa stają się coraz bardziej popularne ze względu na szereg zalet, takich jak duża ilość naturalnego światła wpadającego do wewnątrz (a to przez brak okapów i nisko schodzącej połaci domu oraz przeszklenie w ścianie zewnętrznej), duże walory estetyczne, energooszczędność oraz mnogość rozwiązań architektonicznych (np. możliwość wprowadzenia w projekt okien kolankowych). Charakteryzuje je także dwuspadowy dach, forma na planie prostokąta oraz proste linie dachu.

Domy z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem doskonale wpisują się w minimalistyczny styl. Cechuje je energooszczędność (przez zastosowanie stropodachu o mniejszej powierzchni), nowoczesne rozwiązania architektoniczne, estetyczne i interesujące elewacje ze sporymi przeszkleniami, brak ograniczeń użytkowych oraz spore możliwości aranżacyjne ze względu na brak skosów, które powodowałyby ograniczenia, a także możliwość utworzenia tarasu na dachu budynku.

Najpopularniejsze gabaryty

Jeśli chodzi o najpopularniejsze gabaryty domów jednorodzinnych, to króluje tu dom o powierzchni między 100 a 150 m2 z wygodnym i przejrzystym układem wnętrz, poddaszem lub wersji parterowej.

Nowoczesność, podążanie za modnymi trendami, funkcjonalność, ekonomiczność, ciekawe rozwiązania aranżacyjne to głównie założenia, które spełniają najpopularniejsze ostatnimi czasy projekty architektoniczne domów jednorodzinnych.

Gdzie nabyć indywidualny projekt domu?

Najlepiej w tym celu przeszukać ofertę oraz portfolio firm na ich stronach internetowych i porównać z ofertami co najmniej kilku innych pracowni projektowych lub też zadzwonić do upatrzonej firmy i zapytać o interesujące nas kwestie bądź skorzystać z oferty sprawdzonej pracowni projektowej Dla Inwestycji, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w branży, oferuje kompleksowe usługi najwyższej jakości. Istnieje także możliwość wysłania gotowych projektów domów pocztą lub kurierem oraz otrzymania wraz z nim kompletu dokumentacji budowlanej w czterech egzemplarzach, a także materiałów dodatkowych w postaci przedmiaru. Dodatkowo w ofercie firmy znajdą Państwo między innymi fachową, pełną obsługę inwestycyjną, pomoc w załatwieniu wszelkich formalności, profesjonalne doradztwo oraz obsługę geodezyjną i budowy.

Opracowanie:
Tarnów, Paderewskiego 6
tel. 572 780 320
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz