Artykuł sponsorowany

Najczęstsze problemy elektryczne w Twoim domu

Najczęstsze problemy elektryczne w Twoim domu

Zdiagnozowanie problemów elektrycznych w domu wymaga odpowiedniej wiedzy i zachowania środków bezpieczeństwa. Jeśli masz problemy z elektrycznością, możesz spróbować wyeliminować je na własną rękę lub wezwać fachowca. Sprawdź, które awarie możesz usunąć samodzielnie, a z którymi poczekać na pomoc specjalisty.

Problemy z bezpiecznikiem

Automatyczny bezpiecznik to pierwsza ochrona przed uszkodzeniami spowodowanymi przeciążeniami lub zwarciem. Wyłącznik automatyczny jest przeznaczony do przerywania przepływu prądu w przypadku wykrycia usterki, co oznacza, że ​​uruchamia się, gdy występuje problem elektryczny. Wyłącznik, który czasami się wyzwala, zapobiega przegrzaniu i pożarom spowodowanym przeciążeniem, ale wielokrotne wyzwalanie oznacza, że ​​istnieją większe problemy. Ciągle wyzwalający się bezpiecznik jest nie tylko problemem samym w sobie, ale  wskaźnikiem innych problemów elektrycznych w domu. W przypadku gdy nie ma żadnego oczywistego czynnika rutynowo przeciążającego wyłącznik, warto skorzystać z usług elektryka, np. z P.H.U. Heorhi Kasko, który sprawdzi dom pod kątem oznak złego okablowania, usterek uziemienia i innych bardziej złożonych problemów elektrycznych.

Spadki i wzrosty energii elektrycznej

Przepięcia są ściśle związane ze wzrostami i spadkami energii elektrycznej. Gdy występuje gwałtowny wzrost poziomu naładowania w liniach energetycznych, przepływ prądu do gniazdek jest zwiększony, co może doprowadzić do szybkiego wyłączania się urządzeń. Powtarzające się przepięcia mogą uszkodzić elektronikę i drastycznie skrócić żywotność sprzętu. W takim wypadku warto użyć ochronników przeciwprzepięciowych, aby chronić swoje urządzenia przed uszkodzeniami związanymi z przepięciami. Jeśli w urządzeniach nadal regularnie występują przepięcia, warto poprosić elektryka o sprawdzenie i naprawę problemu.

Zbyt mało gniazdek elektrycznych

Niedobór gniazd może prowadzić do przeciążenia istniejących gniazd i szybkiego wyłączania obwodów. W domach, w których nie ma wystarczającej liczby gniazdek, istnieje zwiększone  prawdopodobieństwo występowania częstych przepięć. Jeśli w domu jest zbyt mało gniazdek, tymczasowym rozwiązaniem jest użycie wytrzymałego przedłużacza lub listwy przeciwprzepięciowej, aby zwiększyć zasięg kabla.

Kiedy gniazdko przestaje działać, oznacza to, że w pewnym momencie albo się przepaliło, albo padło ofiarą wadliwego okablowania. W każdym razie zmuszanie „martwego” gniazdka do pracy może wywołać pożar i poważnie uszkodzić dom.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz