Materiał Partnera

Najczęstsze awarie samochodów osobowych

Najczęstsze awarie samochodów osobowych

Ciągłe użytkowanie samochodu powoduje, że ulega on szybkiej eksploatacji i jest narażony na szereg uszkodzeń i zużywania się różnych części. W dzisiejszych czasach to nieodłączny towarzysz człowieka. Umożliwia przemieszczanie się na duże odległości. Bezpieczeństwo to najważniejsze zadanie jakie powinien spełniać, a jest ono zapewnione tylko w sprawnym pojeździe. Jakie usterki są najczęstszym powodem korzystania z usług warsztatu samochodowego?

Problemy z silnikiem

W zależności od tego czy silnik samochodu uległ uszkodzeniu w wyniku zwyczajowego użytkowania, czy jest to usterka powypdkowa, warto rozważyć zasadność jego naprawy i zastanowić się nad ewentualną całkowitą wymianą. Pierwsze kłopoty z silnikiem może sugerować niebieski dym wydostajający się z rury wydechowej. Może to świadczyć o jego intensywnym zużyciu lub uszkodzeniu sugerując, że oprócz paliwa spala także olej. Należy wówczas sprawdzić poziom oleju w silniku – jeśli jest zbyt niski trzeba poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Może być to wina uszczelki. Najlepiej skonsultować się z mechanikiem jeśli po jej wymianie problem nadal się pojawia. Często pojawiają się również kłopoty z rozruchem silnika. Układ paliwowy i zapłonowy są bardzo ważne. Bez specjalistycznego sprzętu trudno znaleźć źródło problemu. Zazwyczaj nieunikniona jest wizyta u specjalisty.

Problem z kołami

Najczęstsza ustrka, z którą borykają się kieowcy nie jest związana bezpośrednio z budową techniczną pojazdu a jest nią przebita opona. Niestety nie da się przed tym uchronić, więc należy zawsze wozić ze sobą koło zapasowe z odpowiednim ciśnienieniem, klucz do kół i podnośnik. Przyczyną kłopotów z kołami jest także nieodpowiednie ich wyważenie. Daje ono o sobie znać turbulencjami podczas jazdy.

Problemy z układem hamowania

Częstym powodem wypadków są problemy z układem hamulcowym. Należy zatem kontrolować jego stan i jak najszybciej usuwać mawet najdrobniejszą usterkę. Istotna jest zwłaszcza wymiana klocków hamulcowych, które nadmiernie zużywają się w efekcie złej techniki jazdy, w konsekwencji prowadząc do ich przegrzania. Groźny jest także wyciek płynu hamulcowego. Należy pamięta o jego regularnej wymianie.

Kierowcy bardzo często zgłaszają się do mechaników samochodowych także z problemami z układem elektronicznym i sprzęgłem. Samochód to konstrukcja złożona z wielu układów, których prawidłowe funkcjonowanie umożliwia bezpieczną jazdę. Przedsiębiorstwo Dominik Filon Naprawa samochodów świadczy szereg usług z zakresu mechaniki samochodowej, gwarantując klientom rzetelność i profesjonalizm w wykonywaniu powierzonych mu zleceń.

Opracowanie:
Lublin, Lwowska 6
tel. 721 171 778
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz