Artykuł sponsorowany

Na czym polega uszczelnianie ścian szczelinowych?

Na czym polega uszczelnianie ścian szczelinowych?
Technologia ścian szczelinowych jest często stosowana w budownictwie kubaturowym i komunikacyjnym. Bardzo ważne jest odpowiednie uszczelnienie tych konstrukcji - tak, aby uchronić budynek przed szkodliwym wpływem wód gruntowych. Miejsca styków i połączeń z innymi elementami konstrukcji są szczególnie narażone na powstanie przecieków. Właściwa izolacja tych miejsc jest zabiegiem trudnym, lecz często koniecznym. 

Przyczyny przecieków ścian szczelinowych

W przypadku użycia technologii ścian szczelinowych, ryzyko wystąpienia przecieków jest dość duże, gdyż konstrukcja ta sama w sobie nie jest wystarczająco szczelna. Wpływa na to zarówno głębokość wykopu wąsko przestrzennego, jak i dokładność przeprowadzonej przed izolacją kontroli. Ważna jest również zastosowana metoda betonowania. Nawet najmniejsze niedopatrzenie może spowodować wnikanie wód gruntowych i wówczas konieczne jest zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń. Bardzo ważne jest, aby przy uszczelnianiu ścian szczelinowych korzystać z pomocy fachowej firmy, posiadającej dużą wiedzę i doświadczenie - takiej, jak ATP Hydroizolacje. Wówczas ryzyko wystąpienia kolejnych problemów z przeciekaniem jest zredukowane do minimum.

Klasy szczelności ścian szczelinowych 

Całkowite zabezpieczenie ścian szczelinowych przed przeciekaniem to kosztowny proces. Istnieje jednak kilka stopni wodoszczelności ścian: 
  • zerowa - dopuszczalny jest pewien stopień przecieków 
  • pierwsza - niewielka ilość nieszczelnych łączeń sekcji, możliwe są lekkie zawilgocenia
  • druga - występują minimalne przecieki, które nie wpływają na wygląd powierzchni
  • trzecia - polega na zupełnym braku nieszczelnych łączeń sekcji

Na czym polega proces uszczelniania ścian szczelinowych?

Uszczelnienie ścian szczelinowych to zabieg, w którym ważne jest indywidualne dopasowanie odpowiedniej techniki. Bezpośrednio na budowie wykonawcy prac muszą określić rodzaj i lokalizację nieszczelności. Zwykle nie powinniśmy tynkować ścian szczelinowych w pomieszczeniach podziemnych, gdyż to może znacząco utrudnić odnalezienie nieszczelnego miejsca. Dzięki ustaleniu parametrów nieszczelności, możliwy jest dobór odpowiedniego materiału iniekcyjnego. Podstawową metodą uszczelnień styku jest iniekcja, dzięki której możliwe jest uzupełnienie ubytków materiałów izolacyjnych i przywrócenie wodoszczelności całej konstrukcji.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz