Artykuł sponsorowany

Na czym dokładnie polega geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza? Pracownia Geodezyjna Jolanta Żebracka

Na czym dokładnie polega geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza? Pracownia Geodezyjna Jolanta Żebracka

Zakończenie wszelkich prac budowlanych nie oznacza możliwości odbioru budynku i użytkowania go – w tym celu należy wykonać geodezyjną inwentaryzację powykonawczą. Realizacją tego typu usługi zajmuje się uprawniony geodeta, który naniesie na mapę wszystkie wybudowane elementy, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Jakie konkretnie wymogi należy spełnić? Jakie usługi w tym zakresie świadczy Pracownia Geodezyjna Jolanta Żebracka?

Niezbędna dokumentacja

Zanim właściciel obiektu rozpocznie korzystanie z niego, konieczne będzie uzyskanie specjalnego pozwolenia. Wydawane jest ono w momencie, gdy przez urząd zostanie zaakceptowane złożone uprzednio zawiadomienie o zakończeniu budowy. W tym celu należy przedstawić kompletną dokumentację, w skład której wchodzi m.in. skrupulatnie wypełniany dziennik budowy, protokoły zrealizowanych badań oraz sprawdzeń, a także niezbędne oświadczenia. Jedno z nich wypełnia kierownik budowy i dotyczy ono zgodności obiektu z zatwierdzonym projektem oraz doprowadzenia do należytego stanu terenu budowy i terenów sąsiednich, jeśli były one wykorzystywane podczas przeprowadzanych prac. Istotnym elementem kompletnej dokumentacji składanej w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku jest geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza. Jej wykonanie należy zlecić specjalistom, takim jak np. Pracownia Geodezyjna Jolanta Żebracka w Lubinie, która świadczy usługi geodezyjne od wielu lat i dysponuje niezbędną wiedzą oraz doświadczeniem w tym zakresie. Co konkretnie wykonują fachowcy w ramach takiej inwentaryzacji budynku?

Co obejmuje geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza?

Sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej oznacza konieczność wykonania przez uprawnionego geodetę specjalnych pomiarów. Specjalista w sposób profesjonalny i dokładny opisuje wszelkie zmiany, których dokonano na konkretnej działce podczas budowy. Dotyczy to nie tylko samych obiektów naziemnych, czyli budynków, ale też elementów uzbrojenia. Fachowa dokumentacja obejmuje zatem kształt danej konstrukcji oraz jej położenie, wszelkie ogrodzenia, furtki czy bramy, a także tarasy, zrealizowane przyłącza czy nawet miejsca parkingowe. Dzięki precyzyjnym pomiarom uprawniony geodeta jest w stanie nanieść niezbędne zmiany na mapę zasadniczą, co z kolei pozwala na skompletowanie dokumentacji związanej z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą. Jak się zatem okazuje, pomoc geodety w trakcie budowy obiektu jest niezbędna na wielu etapach. Warto więc zaufać sprawdzonej firmie realizującej w sposób profesjonalny usługi geodezyjne i powierzyć jej kompletną obsługę danej inwestycji. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu oraz wykonać konstrukcję zgodnie z założonym projektem.

Kiedy jeszcze zgłosić się do Pracowni Geodezyjnej Jolanty Żebrackiej?

Pracownia Geodezyjna Jolanta Żebracka oferuje szeroko pojęte usługi obejmujące pomiary i opisywanie ziemi oraz przestrzeni naziemnej i podziemnej. W ramach tego wykonuje m.in. geodezyjne pomiary budynków i budowli, umożliwiające określenie ich położenia i wielkości, nadzór nad inwestycjami budowlanymi, dbając o to, aby były one realizowane zgodnie z przepisami i planami czy pomiary geodezyjne do celów kartograficznych potrzebne do tworzenia map oraz innych dokumentów kartograficznych. Oprócz tego geodetce Jolancie Żebrackiej można zlecić podziały nieruchomości, wznowienia znaków granicznych i rozmaite pomiary, np. objętości mas ziemnych oraz odkształceń.

Opracowanie:
Lubin, Kilińskiego 17A lok. 2
tel. 796 977 808
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz