Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę wybierając elektryka?

Na co zwrócić uwagę wybierając elektryka?

Nastąpiła awaria instalacji elektrycznej w twoim domu lub mieszkaniu? A być może po prostu potrzebujesz usług elektrycznych, żeby dokonać zmian w instalacji? . Błędy w naprawie lub zakładaniu instalacji elektrycznej mogą doprowadzić nawet do pożaru! Dlatego warto wiedzieć, na co koniecznie zwrócić uwagę podczas wyboru elektryka.

O czym pamiętać wybierając elektryka?

Jak mówi nam ekspert z firmy  El Impro, przede wszystkim zwróć uwagę na jego uprawnienia i kwalifikacje. Posiadanie odpowiednich kompetencji to podstawa, do tego, żeby móc wykonywać prace elektryczne. Niezbędne jest posiadanie odpowiednich uprawnień od SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich), które świadczą o tym, że dana osoba może wykonywać prace przy instalacji elektrycznej. Z pewnością należy unikać tak zwanych „złotych rączek”, czyli osób, które znają się na wszystkim. Pamiętaj, że możesz poprosić o okazanie odpowiednich dokumentów i warto to zrobić, zwłaszcza jeśli korzystasz z usług danej osoby po raz pierwszy. Ekspert, który nie ma nic do ukrycia, chętnie pokaże wszystkie dokumenty.

Warto mieć również na uwadze doświadczenie. Dobrze jest więc sprawdzić opinie, można w tym celu wykorzystać opinie w Google oraz umieszczone w social mediach. Sprawdzi się to w przypadku większych firm, natomiast jeśli mówimy o osobach działających na własną rękę, to warto wprost spytać, czy ma referencje i możliwość ich okazania.

O czym jeszcze pamiętać?

Dużo o elektryku powie także jego zachowanie, gdy już przyjedzie do Ciebie, a nawet już na etapie rozmowy telefonicznej. Dobry profesjonalista jest niczym lekarz — zadaje dużo pytań. Zrobienie odpowiedniego wywiadu jest kluczowe. Należy pamiętać, że przeciętny obywatel nie zna się na elektryce. Może się okazać, że wpadł na pomysł, który zagraża jego bezpieczeństwu. Rolą specjalisty jest zapobiec takiej sytuacji.

Dlatego też elektryk będzie pytał o to, co chcesz podłączyć do instalacji, jak będzie ona wykorzystywana. Ma to duże znaczenie, ponieważ podłączenie np. zbyt dużej liczby urządzeń do jednej instalacji w najlepszym wypadku prowadzi do wybijania bezpiecznika. Natomiast w gorszym wypadku może dojść do stopienia przewodów. To z kolei będzie skutkować koniecznością wymiany instalacji. Może to także doprowadzić do pożaru!

Znalezienie dobrego elektryka nie jest trudnym zadaniem. Pamiętaj tylko o tym, żeby upewnić się, że osoba, z której usług chcesz skorzystać, miała odpowiednie uprawnienia. Zwracaj także uwagę na jej zachowanie — profesjonaliści zadają dużo pytań już na etapie rozmowy telefonicznej.

Opracowanie:
Radzymin, Reymonta 12G lok. 36
tel. 511 193 123
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz