Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy wjazdowej przesuwnej, skrzydłowej? - PPHU Aleksan Wojciech Michna

Na co zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy wjazdowej przesuwnej, skrzydłowej? - PPHU Aleksan Wojciech Michna
Ludzie cenią sobie wygodę, więc nic dziwnego, że ręcznie otwierane bramy stały się już nieco przestarzałe. Obecnie standardem są napędy do bramy wjazdowej, które umożliwiają jej sterowanie pilotem. Przy wyborze odpowiedniego zestawu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Razem z firmą PPHU Aleksan przedstawiamy krótki przewodnik ułatwiający podjęcie właściwej decyzji.

Jaka jest szerokość i waga bramy?


Producenci takich zestawów dokładnie określają jaką maksymalną szerokość bramy jest w stanie przesunąć silnik. Bierzemy pod uwagę jedynie szerokość samego wjazdu, który zgodnie z prawem budowlanym musi wynosić przynajmniej 2,4 m, ale dla zwiększenia wygody warto wybrać bramę o szerokości co najmniej 4-5 m. Drugim istotnym parametrem jest waga bramy. Bywają sytuacje, że właściciel posesji nie jest w stanie podać tego parametru sprzedawcy. Jednak jak podkreśla specjalista z firmy Aleksan:

Na szczęście nie jest to jakiś problem, bo zawsze jest możliwość oszacowania wagi bramy. Wystarczy przekazać naszemu pracownikowi informacje na temat jej wymiarów  oraz materiału, z którego jest wykonana. Przydatne będzie też zdjęcie bramy. Na podstawie tych danych jesteśmy w stanie podać jego orientacyjną wagę i w ten sposób dobrać odpowiednią automatykę. W przypadku napędów bramowych samonośnych firmy Hormann te zakresy wagowe są dość szerokie (do 250 kg, do 400 kg, do 600 kg, do 1800 kg), więc istnieje duży margines bezpieczeństwa, co zdecydowanie ułatwia nam podjęcie właściwej decyzji.

Jak często korzystamy z bramy?


Częstotliwość otwierania i zamykania bramy w istotny sposób wpływa na dobór urządzenia. Należy więc sobie odpowiedzieć na pytanie, ile razy dziennie planujemy jej używać. Częstsze korzystanie z bramy zdecydowanie zwiększa mechaniczne zużycie jej elementów. Szczególnie narażony na obciążenie jest silnik napędzający cały mechanizm, który jak łatwo się domyślić jest też najdroższą częścią w tym systemie. Dlatego zestawy do napędów bramowych są konfigurowane również pod tym kątem. Dla celów typowo domowych w zupełności wystarczy urządzenie z cyklem 20 otwarć na dobę. Jeśli zaś mieszkamy w apartamentowcu lub na terenie wspólnoty mieszkaniowej z wydzielonym parkingiem, to koniecznie należy szukać napędów mogących pracować co najmniej z częstotliwością 100 cykli. Zdecydowanie najdroższą automatykę będzie trzeba zamontować w bramach obiektów komercyjnych, które często muszą działać nieprzerwanie przez cały dzień.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz