Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę przy przewozie mebli

Na co zwracać uwagę przy przewozie mebli
Meble to produkty wymagające specjalnego traktowania. Ich kupno wiąże się zwykle z dużymi kosztami, toteż trzeba podchodzić do nich bardzo ostrożnie. Szczególną troską należy otaczać je w czasie transportu, ponieważ każde, nawet drobne uszkodzenie może znacząco i negatywnie wpłynąć na ich estetykę. Sprawdźcie, na co zwracać uwagę podczas przewożenia mebli.

Delikatny ładunek

Transport mebli, które łatwo ulegają uszkodzeniom, bywa prawdziwym wyzwaniem. Aby dostarczyć je bezpiecznie do miejsca docelowego, trzeba dokładnie się do tego przygotować – nieodpowiednio przewożone mogą zostać obite i zarysowane, a to w dużym stopniu wpłynie na ich wygląd.

Obite rogi oraz rysy, będące wynikiem niewystarczającej ostrożności w czasie transportu mebli, mogą bardzo obniżyć ich wartość. Z tego względu należy dołożyć wszelkich starań, aby podczas przewożenia były odpowiednio ułożone i dobrze zabezpieczone – radzi nasz rozmówca reprezentujący firmę Przeprowadzki Wrocław.

Przygotowanie do transportu

Pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać w celu przewiezienia mebli, jest ich całkowite opróżnienie. Jeśli transportować chcemy używane już przez nas meble, trzeba wyjąć z nich wszystkie przechowywane rzeczy, a następnie zastanowić się nad tym, które z nich należy rozkręcić lub częściowo zdemontować, a które można przewieźć w całości. Ponadto konieczne jest sprawdzenie wymiarów otworów drzwiowych i szerokości klatek schodowych, przez które będzie się wynosić meble.

Meble należy odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu można używać folii stretch, tektury, folii bąbelkowej, pianki tapicerskiej, a nawet koców. Najlepsze efekty uzyskamy owijając meble trzykrotnie folią stretch.

Organizacja transportu

Kiedy meble zostaną już właściwie zabezpieczone, nadchodzi czas na ich przewiezienie. Organizując transport macie do wyboru kilka opcji. Jedną z nich jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, której pomoc będzie nieoceniona w przypadku przewożenia mebli wielkogabarytowych, takich jak szafa, komoda czy łóżko. Jeśli transport ma dotyczyć niewielkich mebli, można zdecydować się na usługi firmy kurierskiej lub po prostu przewieźć je własnym pojazdem. Dobrym pomysłem jest także poproszenie o pomoc znajomych lub członków rodziny, którzy dysponują większymi samochodami.

Bezpieczne przenoszenie mebli

Aby przenieść meble w bezpieczny sposób, najlepiej używać specjalnych pasów, dzięki którym można stosować odpowiednią technikę podnoszenia. Umożliwiają one znaczne zwiększenie możliwości udźwigu oraz obniżają ryzyko doznania urazu kręgosłupa (wymuszają wyprostowaną postawę).

Przydatne są także wszelkie wózki transportowe i samochody dostawcze wyposażone w windy samozaładowcze ograniczające konieczność dźwigania.

Takimi sprzętami dysponują firmy przeprowadzkowe, dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z ich usług. Z pomocą fachowców meble z pewnością zostaną przetransportowane bezpiecznie i bez uszkodzeń.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz