Materiał Partnera

Transport piasku i żwiru – komu powierzyć to zadanie?

Transport piasku i żwiru – komu powierzyć to zadanie?

Piasek oraz żwir to podstawowe kruszywa budowlane, wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. To dzięki nim możemy przygotować zaprawę, wyrównać teren oraz utwardzić nawierzchnię. Ze względu na drobne ziarna oraz kruchość należy zadbać o ich bezpieczny transport z zastosowaniem specjalnych samochodów ciężarowych. Z naszego artykułu dowiesz się, komu powierzyć przewóz materiałów sypkich! Zachęcamy do czytania!

Piasek i żwir – zastosowanie

Piasek i żwir są najczęściej wykorzystywane w budownictwie oraz drogownictwie, jako materiały do:

  • przygotowywania zaprawy budowlanej – zaprawy cementowej, gładzi, tynków oraz różnych mieszanek betonowych;

  • wyrównania terenu;

  • utwardzenia terenu;

  • niwelacji gruntu;

  • prac melioracyjnych;

  • przygotowywania mas samopoziomujących;

  • podbudowy dróg.

Transport materiałów sypkich – samochody z nadwoziem samowyładowczym

Potrzebujesz piasku lub żwiru do przeprowadzenia prac ziemnych, lub niwelacyjnych? Nie wystarczy znaleźć sprawdzonego dostawcy tych materiałów! Musisz również zadbać o ich bezpieczny transport. Najpopularniejszym środkiem transportu, jaki wykorzystuje m.in. firma Kubik, są samochody ciężarowe z nadwoziem samowyładowczym tylnozsypowym lub bocznozsypowym. To one umożliwiają swobodny i szybki rozładunek dostarczonych materiałów!

Oczywiście przed wyruszeniem w trasę trzeba zastosować się do kilku zasad dotyczących bezpiecznego przewozu kruszyw. Pierwsza z nich dotyczy dostosowania ilości ładunku do możliwości pojazdu – chodzi tutaj o maksymalną ładowność oraz objętość. Ponadto piasek oraz żwir (ze względu na lekkość i drobne ziarna) muszą zostać nakryte, co zapobiegnie zwiewaniu przez podmuchy wiatru oraz zawilgoceniu podczas deszczu!

Jeżeli chcesz, aby przewóz zamówionego kruszywa przebiegł zgodnie z planem skorzystaj z usług fachowców! Powierzając transport materiałów sypkich firmie Kubik, która dysponuje stosownymi zabezpieczeniami i nowoczesnymi samochodami, zyskasz gwarancję dowozu wysokiej jakości kruszyw – w nienaruszonym stanie!

Opracowanie:
Mniszów 5
tel. 12 385 21 99
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz