Materiał Partnera

Mrożonki w transporcie międzynarodowym

Mrożonki w transporcie międzynarodowym

Mrożenie daje gwarancję zachowania dłuższej świeżości produktów spożywczych. W sklepach znajdziesz ogólnodostępne mrożonki gotowych warzyw, produktów rybnych, sezonowych owoców, a nawet całych potraw do odgrzania. Jeśli brakuje Ci czasu, to taki posiłek będzie idealnym rozwiązaniem. Czy wiesz jednak, w jaki sposób te produkty docierają do sklepów spożywczych i jakie zasady muszą być przestrzegane, aby zachowały one nienaganną jakość i świeżość?

Dlaczego trzeba uważać na mrożonki w transporcie?

Wiele osób obawia się produktów mrożonych ze względu na ich jakość. W końcu mnóstwo z nich zostaje przewożonych do Polski z dalekich krajów, a taki transport nie trwa jeden dzień. Jednak dobrze przeprowadzona dystrybucja międzynarodowa jest gwarancją zachowania najlepszych wartości odżywczych zawartych w mrożonych produktach. W transporcie tego typu ważne jest, aby nie dopuścić do przedwczesnego rozmrożenia towarów, ponieważ skutkowałoby to ich zepsuciem się. Byłaby to niemała strata dla producenta i dystrybutora, tym bardziej że nie dotyczyłoby to tylko jednego opakowania. Z tego właśnie względu, liczy się szybki i sprawny przewóz mrożonek w transporcie międzynarodowym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Co warto wiedzieć o mrożonkach w transporcie międzynarodowym?

Do zrealizowania transportu mrożonek na skalę międzynarodową są potrzebne sprawdzone pojazdy chłodnicze. W ich wnętrzu musi być zapewniona odpowiednia temperatura oraz stopień wilgotności, który nie zepsuje i nie pogorszy stanu przewożonych produktów. Pewność, że transport przebiegnie pomyślnie, zależy od cyklicznej wymiany pojazdów i ich regularnej kontroli przez wykwalifikowaną kadrę mechaników.

Specjalista z Lakmex podkreśla, że jedną z najważniejszych zasad sprawnego przewozu, jest gwarancja dotarcia mrożonek na czas do wyznaczonego miejsca. Terminowość realizacji usługi zawsze wiąże się z zadowoleniem i ponownym skorzystaniem z usług transportu chłodniczego danej firmy przewozowej. Warto także zwrócić uwagę na spedycję, która ma możliwość śledzenia przesyłki za pomocą nadajnika GPS. Taka opcja pozwoli Ci na kontrolowanie przebiegu przewozu i uzyskanie informacji o ewentualnych nieprawidłowościach, które mogłyby pojawić się podczas dystrybucji mrożonek. Równie istotna jest stała rejestracja temperatury w chłodniach. Jej pomiar wykonuje się za pomocą termografu, który ustali, czy na pewno warunki przewozu są zgodne z wymaganiami produktu.

W transporcie międzynarodowym nadrzędną kwestią jest też ubezpieczenie zamawianych mrożonek. W razie szkód lub innych nieprawidłowości towar będzie mógł zostać wymieniony na nowy lub jego wartość zostanie Ci zwrócona. Jest to komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na regularne korzystanie z usług firmy przewozowej. Warto postawić na specjalistyczną kadrę pracowniczą, która bez zarzutu zajmie się Twoim zamówieniem. Dzięki temu będziesz cieszyć się z bezpiecznego transportu mrożonek na międzynarodową skalę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz