Artykuł sponsorowany

Miejskie targowisko – miejsce, w którym znajdziesz świeże produkty od lokalnych producentów

Miejskie targowisko – miejsce, w którym znajdziesz świeże produkty od lokalnych producentów

Miejskie targowisko to miejsce, w którym znajdziemy świeże owoce i warzywa,  inne produkty od lokalnych producentów oraz artykuły przemysłowe m.in. takie jak obuwie, odzież czy  sprzęt gospodarstwa domowego. Ceny takich produktów są często znacznie niższe niż w supermarketach, a poza tym, robiąc zakupy w takim miejscu wspieramy lokalną gospodarkę. Kto jest administratorem czy zarządcą  takich targowisk? Dlaczego warto cenić tego rodzaju miejsca, robiąc w nich zakupy? Przekonaj się!

Targowisko – miejsce dla lokalnych producentów

Na targowisku znajdziemy produkty z lokalnych upraw, świeże ale też ekologiczne – lokalni producenci nie muszą faszerować warzyw i owoców chemią, która pozwoli im przebyć długą podróż do sklepu. Dlatego często pożywienie, które kupimy na targowisku jest po prostu zdrowsze. Poza tym, targowisko to doskonałe miejsce dla małych, lokalnych producentów, którzy nie posiadają własnego sklepu. Tutaj mogą sprzedawać swoje produkty obarczeni tylko kosztami za stanowisko i opłatą targową. To także ma wpływ na niższe ceny oferowanych na targowiskach produktów. Administratorem lub właścicielem  targowisk zwykle są spółki miejskie – w Śremie za miejskie targowisko odpowiada firma PGK Śrem.

Nowoczesne targowisko – wygodnie i schludnie

Stare, zaniedbane targowiska nie cieszą się dużą popularnością. Robienie zakupów w otoczeniu rozpadającej się infrastruktury targowej, raczej nikomu nie przypadnie do gustu. Dlatego tak ważne jest utrzymanie targowisk w dobrym stanie,  by stanowiły one przestrzeń przyjazną zarówno dla klientów jak i dla sprzedawców. W wielu polskich miastach targowiska wymagają dziś pilnej rewitalizacji. W Śremie na targowisku oddanym, po przebudowie, do użytku we wrześniu 2015 r., sprzedawcy mają do dyspozycji niemal sześćdziesiąt boksów handlowych, oszkloną wiatę o powierzchni 1800 m2, która chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz duże powierzchnie handlowe, przebieralnie i toalety. Dodatkowo, obok targowiska mamy też Halę Targową KUPIEC. Kupujący mają do dyspozycji duży parking. Taka nowoczesna przestrzeń targowa sprzyja zarówno mieszkańcom robiącym zakupy, jak i tym, którzy próbują sprzedawać swoje produkty.

Kupuj lokalnie!

Kupując produkty lokalnych producentów i sprzedawców, możemy nie tylko sporo zaoszczędzić. W ten sposób napędzamy także lokalną gospodarkę i tworzymy miejsca pracy. To sprawia, że cały region się rozwija. Ale to nie wszystko. Kupowane na targu warzywa i owoce  z pewnością są zdrowsze i smaczniejsze, niż to, co znajdziemy w dużych sklepach. Warzywa trafiające do hipermarketów często są przewożone z drugiego końca Polski, a czasem nawet Europy. Żeby się nie zepsuły, w trakcie drogi umieszczane są w chłodniach, co znacznie pogarsza smak na przykład letnich pomidorów. Na lokalnym targu znajdziemy warzywa zdrowe i pełne smaku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz