Artykuł sponsorowany

Materiały opałowe w ofercie renomowanych składów

Materiały opałowe w ofercie renomowanych składów

Składy opału dla swoich klientów przygotowują wiele materiałów, dzięki którym możliwe jest efektywne dostarczanie ciepła do konkretnych budynków i zasilanie np. kotłów. Warto jednak zdecydować się na zakład dysponujący rozbudowaną ofertą, który będzie w stanie dodatkowo zadbać o transport każdej ilości materiałów opałowych. Jakie ich rodzaje obejmuje szeroki asortyment?

Popularne drewno

Drewno to jeden z najczęściej wybieranych materiałów opałowych, które dostępne są w renomowanych składach. Poszczególne jego gatunki wykorzystywane są do palenia nie tylko w kotłach, ale też m.in. w kominkach. Warto zdecydować się na odpowiedni rodzaj drewna – jako opał świetnie sprawdzi się dąb, ale też sosna czy brzoza. Gwarantują one odpowiednią kaloryczność i tym samym efektywność cieplną w procesie ich spalania. Drewno ze względu na swoje rozmiary coraz częściej zastępowane jest jednak innymi materiałami opałowymi.

Do często wybieranych zalicza się przede wszystkim brykiet drzewny. Może być on oferowany w formie regularnych bloków, dzięki czemu jego przechowywanie jest o wiele prostsze i wygodniejsze. Mieszanka składników palnych daje dobre właściwości opałowe, a wiele typów brykietu zapewnia dopasowanie go do indywidualnych potrzeb. Skład opału Temisto Limited Sp. z o.o. proponuje swoim klientom brykiet drzewny dębowo-bukowy lub sosnowy, dostępny w formie poręcznych, prostokątnych kostek lub w walcowatym kształcie. Oprócz drewna i brykietu w tego typu składach znajduje się jednak znacznie więcej rodzajów materiałów opałowych – jakich dokładnie?

Spalanie na wysokim poziomie

Oprócz drewna jednym z najczęściej wykorzystywanych do palenia w domowych kotłach materiałów jest węgiel. W renomowanych składach opału można otrzymać zarówno węgiel kamienny, jak i brunatny, a interesującą propozycją jest odmiana orzech. Zapewnia on bardzo dobre parametry spalania, dzięki czemu uzyskanie energii cieplnej jest nie tylko łatwe, ale i przystępne cenowo. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne materiały opałowe produkowane właśnie z węgla kamiennego bądź brunatnego.

Jednym z nich jest dostępny w dobrych składach ekogroszek. To popularny opał stosowany w kotłach retortowych, który gwarantuje niską ilość popiołu powstałego przy spalaniu. Ekogroszek jest także przyjazny środowisku – emituje niewielką ilość furanów, pyłów czy tlenku węgla znajdujących się w spalinach. Ze względu na możliwość występowania produktów określanych jako ekogroszek, w rzeczywistości jednak będących materiałem o znacznie gorszych parametrach, warto nawiązać współpracę z renomowanym składem opału. W przypadku większych dostaw zapewni on nawet transport we wskazane przez klienta miejsce.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz